W Szamotułach street-art przypomina o zachowaniu dystansu społecznego


24 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Na szamotulskich ulicach od kilku dni znaleźć można graffiti, które mają na celu przypomnieć mieszkańcom o konieczności zachowania dystansu społecznego.

Szamotulski Ośrodek Kultury wymyślił niecodzienny sposób, aby przypomnieć mieszkańcom miasta o konieczności zachowania bezpiecznej odległości od innych, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Steet-art przypomina o zachowaniu dystansu społecznego

Od kilku dni, w wielu miejscach w mieście, na chodnikach zaczęły pojawiać się wrzuty przedstawiające dziewczynkę z miarką i hasłem „utrzymuj dystans” oraz takie, przedstawiające ludzi w ruchu, których dzielą 2 metry.

Za prace zdobiące szamotulskie ulice odpowiada dwóch artystów: street-artowiec Bart Sucharski (który w ubiegłym roku zwracał uwagę na problem smogu, umieszczając drewniane sylwetki ptaków w maskach gazowych w przestrzeni miejskiej w Poznaniu i Warszawie, o czym pisaliśmy tutaj) oraz grafik Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Damian Kłaczkiewicz.

Sprawdźcie także: Bart Sucharski: Dziś najchętniej wybieram street-art – wywiad

Pomysłodawcą cyklu graffiti jest dyrektor SzOK-u – Piotr Michalak.

Street art to piękna sztuka blisko ludzi. Ale jeśli poza tym pięknem mamy jeszcze ważny przekaz, to wtedy jest idealnie. Dlatego wykorzystując aspekt sztuki użytkowej w street art chciałem w ciekawy, ale też estetyczny sposób przypomnieć mieszkańcom o konieczności zachowania odpowiedniego dystansu w przestrzeni publicznej

Prace można zobaczyć w centrum miasta oraz przed szamotulskimi szkołami. W najbliższym czasie pojawią się w całym mieście.

To nie pierwsza tego typu inicjawa Szamotulskiego Ośrodka Kultury. W marcu Damian Kłaczkiewicz stworzył plakaty odnoszące się do sytuacji w kraju, zachęcające do przestrzegania zaleceń w związku z zagrożeniem emidemiologicznym.

Na szamotulskich ulicach od kilku dni znaleźć można graffiti, które mają na celu przypomnieć mieszkańcom o konieczności zachowania dystansu społecznego. Szamotulski Ośrodek Kultury wymyślił niecodzienny sposób, aby przypomnieć mieszkańcom miasta o konieczności zachowania bezpiecznej odległości od innych, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Steet-art przypomina o zachowaniu dystansu społecznego Od kilku dni, w wielu miejscach w […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.