Stop Smog! Ekologiczny manifest w przestrzeni miejskiej

Obserwuj nas na instagramie:

W ostatnich dniach w przestrzeni miejskiej w Warszawie i Poznaniu zaczęły pojawiać się drewniane sylwetki ptaków w maskach gazowych. To dzieło twórcy Barta Sucharskiego.

Zobacz: Stop Smog – Bart Sucharski – galeria zdjęć

Co roku, gdy robi się chłodniej i ludzie zaczynają na różne, niekoniecznie legalne sposoby ogrzewać swoje domy i mieszkania, jak boomerang powraca problem smogu. Mimo, że temat jest na tapecie od wielu lat, na horyzoncie nie widać na razie zbyt wielu działań, które mogłyby poprawić sytuację.

Stop Smog – Bart Sucharski z ekologicznym manifestem w przestrzeni miejskiej

Z problemem smogu postanowił zmierzyć się znany twórca Bart Sucharski. Artysta, chcąc podkreślić fakt, że wszyscy mamy wpływ na to, czym oddychamy, stworzył drewniane figurki ptaków w maskach gazowych, które można spotkać w wielu nieszablonowych miejscach w Warszawie i Poznaniu.

Stop Smog - Bart Sucharski

Ptaki w maskach gazowych działają na wyobraźnię. Ludzie powinni zrozumieć, że zanieczyszczając powietrze takimi działaniami jak: palenie w piecu śmieci, czy poruszanie się pojazdami, które wydzielają duże ilości spalin, zagrażamy nie tylko sobie, ale też innym gatunkom.

Stop Smog - Bart Sucharski

Jaki będzie świat nasz bez pięknego szczebiotu ptaków? Stop Smog – ćwierkają głośno. Drewniane sylwetki ptaków mają przypominać, że to my sami możemy wpływać na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, którym i my – i one – oddychamy.

Posłuchajmy ich głosu teraz – zimą, by w zdrowiu cieszyć się ich ćwierkaniem każdą kolejną, zieloną, kwiecistą wiosną.

Chyba nikt nie wyobraża sobie wiosny bez ćwierkających za oknem ptaków. Dlatego mamy nadzieję, że prace Barta zadziałają na wyobraźnię ludzi, którzy będą spotykać je, przechadzając się ulicami miasta.

Stop Smog - Bart Sucharski

Winter Is Coming – lepiej zainwestuj w maskę antysmogową

Hasło Winter Is Coming jest tutaj bardzo adekwatne, bo choć nie zagraża nam armia nieumarłych, jak w Grze o Tron, to i tak nie możemy spać, czy raczej oddychać spokojnie.

Stop Smog - Bart Sucharski

Powyższy plakat można zobaczyć na jednym z billboardów w Warszawie.

Więcej prac Barta możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Sprawdźcie także: Bart Sucharski: “Dziś najchętniej wybieram street-art” – wywiad

Więcej zdjęć z akcji Stop Smog znajdziecie w naszej galerii poniżej:

W ostatnich dniach w przestrzeni miejskiej w Warszawie i Poznaniu zaczęły pojawiać się drewniane sylwetki ptaków w maskach gazowych. To dzieło twórcy Barta Sucharskiego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]


ZOBACZ: Stop Smog – Bart Sucharski [zdjęcia]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →