Powstała trzecia odsłona mapy murali, graffiti, neonów i typografii w Poznaniu


31 sierpnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Mapa Z bliska/ Z daleka to przewodnik po poznańskim street-arcie, który pozwala poznać miasto z zupełnie innej strony. Trzecia edycja jest już dostępna.

Z bliska / Z Daleka – 3. edycja przewodnika po poznańskim street-arcie

z bliska / z daleka

Mapa-przewodnik Z bliska / Z daleka to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania. Do tej pory ukazały się dwie edycje mapy (w 2016 i 2018 roku), które cieszyły się ogromną popularnością – zarówno wśród poznaniaków, jak i turystów.

neony w poznaniu
Neony kin studyjnych w Poznaniu

Przewodnik to propozycja dla zwolenników alternatywnego zwiedzania miasta – z dala od utartych szlaków turystycznych, bez biletów wstępu czy kolejek.

3. edycja mapy to 68 punktów z muralami i graffiti, 17 działających reklam neonowych oraz 9 starych szyldów i napisów reklamowych.

To jedna z ciekawszych map Poznania. Nieoczywista, pełna historii, oddająca klimat naszego miasta. Odkrywa przed nami nowe miejsca, uruchamia wyobraźnię, ale też kataloguje sztukę uliczną Poznania – Paweł Głogowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Ulepsz Poznań

murale w poznaniu

Bezpłatna mapa od dziś jest dostępna w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. F. Ratajczaka 44). W kolejnych dniach pojawi się również w wybranych ośrodkach kultury, kinach, galeriach a także na stronie zbliskazdaleka. Równolegle z papierową wersją mapy udostępniona zostanie również internetowa wersja przewodnika oparta o mapy google.

Mapa Z bliska/ Z daleka to przewodnik po poznańskim street-arcie, który pozwala poznać miasto z zupełnie innej strony. Trzecia edycja jest już dostępna. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →