Materiały prasowe

W 2024 roku ukaże się nowy film z serii „Wallace i Gromit”


21 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Netflix ogłosił, że trwają prace nad kontynuacją filmów z serii Wallace i Gromit po ponad 10-letniej przerwie. Sprawdź szczegóły.

Nowy Wallace i Gromit już w drodze

Aardman Animations pracują nad nowym filmem z serii opowiadającej o wynalazcy i jego sympatycznym psie, 16 lat po kinowej premierze Wallace i Gromit: Klątwa królika. Niezatytułowany jeszcze projekt ma zadebiutować na rynku w 2024 roku, ekskluzywnie na platformie Netflix, za wyjątkiem Wielkiej Brytanii, gdzie ujrzy swoją premierę na BBC. Za produkcję odpowiadać będzie Nick Park, autor wcześniejszych filmów z serii, u boku dyrektora kreatywnego Aardman Animations, Merlina Crossinghama. Scenariusz napisze Mark Burton, na podstawie historii Burtona i Parka.

Zmartwienie Gromita, jakoby Wallace stał się zbyt zależny od swoich wynalazków okazuje się słuszne, gdy Wallace wynajduje „mądrego gnoma”, który ukształtował swój własny rozum… Wraz z tym, jak fabuła wymyka się spod kontroli, na Gromita spada odpowiedzialność, by utracić wszelkie skrupuły i walczyć ze złowrogimi siłami – inaczej Wallace nigdy już nie będzie mógł tworzyć wynalazków!

– czytamy w opisie filmu.
Wallace i Gromit
Wallace i Gromit, źródło: Aardman Animations

Projekt jest obecnie w fazie przed-produkcji – dopiero rozpoczęto prace nad scenariuszem i historią. Producentką wykonawczą materiału będzie Claire Jennings.

Komediowa animacja poklatkowa skupia się wokół uwielbiającego ser wynalazcy – Wallace’a – oraz jego lojalnego i inteligentnego antropomorficznego psa – Gromita. Długo działająca franczyza rozpoczęła się wraz z serią krótkich filmów w 1989 – pierwszym był Wallace i Gromit: Podróż na księżyc.

Przeczytaj także: Władca Pierścieni od Amazona i zmiany w fabule. Czy to kolejny przypadek Wiedźmina?

Netflix ogłosił, że trwają prace nad kontynuacją filmów z serii Wallace i Gromit po ponad 10-letniej przerwie. Sprawdź szczegóły. Nowy Wallace i Gromit już w drodze Aardman Animations pracują nad nowym filmem z serii opowiadającej o wynalazcy i jego sympatycznym psie, 16 lat po kinowej premierze Wallace i Gromit: Klątwa królika. Niezatytułowany jeszcze projekt ma […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →