fot. Grzegorz Bobrowski

Velveteve przerywają słoneczną aurę singlem “Deszczowe lato”


30 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Solowy projekt, który przerodził się w magiczny zespół. Velveteve już dziś zapowiadają nadchodzący album balladą Deszczowe lato.

Od solówki po zespołowe granie

Eva Aksamit do tej pory swoje muzyczne szlaki przeczesywała w pojedynkę, tworząc w ramach swojego solowego projektu muzyczne aranżacje zahaczające o gatunki elektroniki, jazzu, funku oraz R&B, spinając to wszystko zmysłowymi, wokalnymi kompozycjami. Velveteve postanowiło się jednak rozrosnąć, tym samym „pochłaniając” w swoje szeregi nowych członków zespołu.

Obecnie formacja tworzona jest przez Evę (wokal, pianino elektryczne), Tomka Grabowskiego (gitara), Daniela Niewińskiego (bas, chórki) oraz Karola Madziara (perkusja). Nadchodzący album grupy został napisany w całości po polsku, a zapowiada go zaskakujący singiel, który jest hołdem dla żywej muzyki.

Przeczytaj także: Harry Styles gra w Polsce, ale nie masz kasy na bilet? Don’t worry, darling, Friz ci pomoże

Velveteve
fot. Kajetan Krzak

Najświeższy utwór – Deszczowe lato – został zainspirowany wspomnieniami z dzieciństwa Evy, która jako 11-letnia dziewczynka, będąc na wakacjach u babci, wybrała się z koleżankami na kąpielisko, gdzie spotkała je potężna burza. Kierując się dziecięcą brawurą dziewczynki, zamiast schować się przed deszczem i przeczekać ulewę, zdjęły buty i w wyśmienitych humorach ruszyły w drogę powrotną do domu, stąpając bosymi stopami po rozgrzanym asfalcie. Ta z pozoru sielankowa historia kryje w sobie symboliczny manifest przeciw utartym konwenansom.

Uwolniliśmy się z butów, ale też z pewnych koncepcji społecznych, takich jak to, że po drodze trzeba chodzić w butach, a w deszczu należy się schować. Byłyśmy małymi buntowniczkami

– wspomina artystka.

Nic więc dziwnego, że pod wpływem takich wydarzeń powstała tak nostalgiczna ballada, która okraszona jest w tanecznych klimatach disco. Posłuchajcie jej poniżej!

VELVETEVE – Deszczowe Lato, posłuchaj!

Za powstały utwór odpowiadają: ✨Eva Aksamit – wokal, piano, kompozycja; ✨Daniel Niewiński – bas; ✨Tomek Grabowski – gitara; ✨Karol Madziar – perkusja; ✨Jarek Toifl – mix, mastering.

Solowy projekt, który przerodził się w magiczny zespół. Velveteve już dziś zapowiadają nadchodzący album balladą Deszczowe lato. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Od solówki po zespołowe granie Eva Aksamit […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →