fot. Grzegorz Bobrowski

Velveteve przerywają słoneczną aurę singlem „Deszczowe lato”


30 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Solowy projekt, który przerodził się w magiczny zespół. Velveteve już dziś zapowiadają nadchodzący album balladą Deszczowe lato.

Od solówki po zespołowe granie

Eva Aksamit do tej pory swoje muzyczne szlaki przeczesywała w pojedynkę, tworząc w ramach swojego solowego projektu muzyczne aranżacje zahaczające o gatunki elektroniki, jazzu, funku oraz R&B, spinając to wszystko zmysłowymi, wokalnymi kompozycjami. Velveteve postanowiło się jednak rozrosnąć, tym samym „pochłaniając” w swoje szeregi nowych członków zespołu.

Obecnie formacja tworzona jest przez Evę (wokal, pianino elektryczne), Tomka Grabowskiego (gitara), Daniela Niewińskiego (bas, chórki) oraz Karola Madziara (perkusja). Nadchodzący album grupy został napisany w całości po polsku, a zapowiada go zaskakujący singiel, który jest hołdem dla żywej muzyki.

Przeczytaj także: Harry Styles gra w Polsce, ale nie masz kasy na bilet? Don’t worry, darling, Friz ci pomoże

Velveteve
fot. Kajetan Krzak

Najświeższy utwór – Deszczowe lato – został zainspirowany wspomnieniami z dzieciństwa Evy, która jako 11-letnia dziewczynka, będąc na wakacjach u babci, wybrała się z koleżankami na kąpielisko, gdzie spotkała je potężna burza. Kierując się dziecięcą brawurą dziewczynki, zamiast schować się przed deszczem i przeczekać ulewę, zdjęły buty i w wyśmienitych humorach ruszyły w drogę powrotną do domu, stąpając bosymi stopami po rozgrzanym asfalcie. Ta z pozoru sielankowa historia kryje w sobie symboliczny manifest przeciw utartym konwenansom.

Uwolniliśmy się z butów, ale też z pewnych koncepcji społecznych, takich jak to, że po drodze trzeba chodzić w butach, a w deszczu należy się schować. Byłyśmy małymi buntowniczkami

– wspomina artystka.

Nic więc dziwnego, że pod wpływem takich wydarzeń powstała tak nostalgiczna ballada, która okraszona jest w tanecznych klimatach disco. Posłuchajcie jej poniżej!

VELVETEVE – Deszczowe Lato, posłuchaj!

Za powstały utwór odpowiadają: ✨Eva Aksamit – wokal, piano, kompozycja; ✨Daniel Niewiński – bas; ✨Tomek Grabowski – gitara; ✨Karol Madziar – perkusja; ✨Jarek Toifl – mix, mastering.

Solowy projekt, który przerodził się w magiczny zespół. Velveteve już dziś zapowiadają nadchodzący album balladą Deszczowe lato. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →