Kadr z teledysku

Undergroundowy zespół Hałastra opublikował nowy singiel “WYCHODZĘ Z MROKU”


13 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Enigmatyczny duet w składzie Księcia Mazowieckiego oraz Kwiatka Haze – Hałastra – wrzucił dziś na streamingi nowy singiel z ich nadchodzącego albumu. Sprawdź szczegóły.

Hałastra – dlaczego warto mieć ich na oku?

Jeśliby szukać na obecnej scenie godziwych następców duetu PRO8LEM z wczesnych etapów jego twórczości, padłoby właśnie na Hałastrę. Nadają w swoich numerach niepowtarzalny, świeży sznyt bezwzględnej ulicznej przewózce, tak jak robili to Oskar ze Steezem za czasów pierwszego ART BRUTU. Nie ma tu jednak mowy o żadnym odtwarzaniu. Wspólnym mianownikiem tych duetów jest właśnie oryginalność. Nikt jeszcze ulicznego rapu nie robił w taki sposób, w obydwu przypadkach.

Produkcje Hałastry zaskakują eksperymentalnym brzmieniem. Znakiem rozpoznawczym jest zmodulowany wokal, dodający kryminalnego vibe’u. Znajdzie się tam miejsce zarówno dla klasycznego samplingu, jak i dla trapowych inklinacji. Warstwa liryczna również jest dopracowana do perfekcji. Nie brakuje ani mięsistego braggadocio, ani żywego, półświatkowego storytellingu, ani zapadających w pamięć one-linerów czy celnych punchline’ów. Po prostu wszystko się tu zgadza. Klimatu dodaje przemyślana koncepcja i w niej konsekwencja. Zostali docenieni przez samego Kaza Bałagane, który dograł im gościnkę oraz umieścił ich numer na swoim kanale, Narkopop. Póki co mają na koncie dwa undergroundowe wydawnictwa, my jednak przepowiadamy, że i mainstream może wkrótce należeć do nich. Trzymamy kciuki, by tak się stało.

Przeczytaj także: Ero mówi, że „nie błyszczy przykładem”, ale to nieprawda. Wkrótce nowy album

Hałastra nowy singiel
Hałastra – okładka albumu Sztuki Arkana

Hałastra – WYCHODZĘ Z MROKU

Najnowszy numer podobnie jak ZWYKŁY CHŁOPAK ukazał się na kanale Narkopop należącym do Kaza. Może to sygnalizować długofalową współpracę. Realizacją teledysku zajęła się grupa ZGIŃ. Za cuty odpowiedzialny jest DJ Def. Mixem i masteringiem oraz produkcją zajął się Trzy.

Nowe wydawnictwo Hałasty

Wraz z premierą teledysku ruszył także preorder nowego wydawnictwa Hałastry, które ma nosić tytuł Sztuka Drugiego Obiegu. Jego premiera jest datowana na 26 listopada. Preorder możecie zamówić tutaj.

Krytyczne spojrzenie na otaczającą, miejską rzeczywistość, podane w oryginalny i bezpośredni sposób, właściwy dla duetu HAŁASTRA. Nieszablonowa aranżacja i najwyższej jakości bity dostarczone przez 10 różnych producentów, zaowocowały wyjątkowym materiałem.

– czytamy na stronie preorderu

Hałastra – Sztuka drugiego obiegu – tracklista

  • 1. OBJAWIENIE [prod. Shdow]
  • 2. ZWYKŁY CHŁOPAK [prod. LOAA]
  • 3. RUNDA FEAT. MAŁOLAT [prod. Młody]
  • 4. KONIEC P*********A (LUWR) [prod. Dr Ap]
  • 5. EKSPLORATOR [prod. Kyonearth]
  • 6. ANGIELSKA POGODA FEAT. LOUIS VILLAIN [prod. Sem0r]
  • 7. LOTY NA BANI FEAT. KONESER [prod. OLEHEAD]
  • 8. LOJALNOŚĆ, BRACIE feat. KAZ BAŁAGANE [prod. Louis Villain]
  • 9. KOTLINA PAKT FEAT. RASTEK KRONIKARZ [prod. D3W]
  • 10. WYCHODZĘ Z MROKU FEAT. DJ DEF [prod. Trzy]

Enigmatyczny duet w składzie Księcia Mazowieckiego oraz Kwiatka Haze – Hałastra – wrzucił dziś na streamingi nowy singiel z ich nadchodzącego albumu. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →