fot. YouTube

U2 nagrywa 40 swoich piosenek od nowa. Znajdą się na płycie „Songs of Surrender


11 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Nowe wersje hitów U2 mają być idealnym akompaniamentem do książki Bono, Surrender: 40 Songs, One Story, która pojawiła się w listopadzie.

U2 to nie Taylor Swift

Nagrywanie tego samego materiału od nowa w odświeżonych wersjach nie ma nic wspólnego z walką o prawa autorskie. U2 to nie Taylor Swift, choć Bono przyznał niedawno, że jest „Swiftie”. Ponowne wejście do studia w celu zarejestrowania 40 wysłużonych piosenek nie wynika jednak w przypadku Irlandczyków z konieczności, jak w przypadku ograbionej z własności intelektualnej artystki, ale wewnętrznej potrzeby zespołu. Jak twierdzi gitarzysta, The Edge, kwartet chciał „przenieść utwory do teraźniejszości i zapewnić im korzystne (lub nie) przeobrażenie na miarę XXI wieku”.

U2 nagrywa od nowa
fot. YouTube

Hity rozłożone na czynniki pierwsze

O projekcie pierwszy raz pisał w zeszłym roku „The Washington Post”. Zapowiadano, że U2 planuje rozłożyć swoje znane hity na czynniki pierwsze i nagrać je od nowa. O które piosenki chodzi? Dokładnie o te, które omawiał Bono w swojej książce Surrender: 40 piosenek, jedna opowieść (w Polsce w listopadzie wydała ją Agora). Wokalista i lider zespołu twierdził w swoim muzycznym memuarze, że nagrywanie ich „było szansą na przeżycie utworów na nowo i poradzenie sobie z czymś, co dokuczało mu od pewnego czasu”. Chodzi głównie o teksty, które w wielu przypadkach tworzył kilkadziesiąt lat temu. „Zawsze czułem, że nie są dobrze napisane. Wydaje mi się, że teraz już są”.

Album Songs of Surrender wyjdzie 17 marca. Pojawiła się już pierwsza zapowiedź materiału. To coś na kształt animowanego trailera, gdzie obok kolażowych klatek z okładek płyt i głośnych sesji fotograficznych można posłuchać nowej wersji piosenki Beautiful Day:

Nowe wersje hitów U2 mają być idealnym akompaniamentem do książki Bono, Surrender: 40 Songs, One Story, która pojawiła się w listopadzie. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →