TVP zorganizowało koncert mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Plejada gwiazd disco polo wystąpiła podczas koncertu organizowanego przez TVP. Bez maseczek, bez utrzymania bezpiecznego dystansu i z udziałem publiczności.

Koncert Dla Ciebie, Mamo, czyli o tym, jak TVP może więcej

Trwająca od jakiegoś czasu w Telewizji Polskiej passa wpadek i złych decyzji podejmowanych przez jej zarząd zdaje się nie mieć końca. Kolejną przedstawiciel polskich mediów publicznych zaliczył w Dzień Matki. Z tej okazji TVP wyemitowało wyjątkowy koncert. Wyjątkowy z kilku powodów, choć na pewno nie równoznaczny z poruszającym.

Trudno tu bowiem mówić o wzruszeniach, gdy koncert otwiera Zenek Martyniuk z zespołem Akcent i w towarzystwie seksownych tancerzy śpiewa „Przez twe oczy zielone”, a tuż po nim swoje największe, imprezowe przeboje grają również Boys, Weekend, Daj To Głośniej, Classic i wielu innych tym podobnych. Ale mamom podobno miało się podobać…

Koncert ten odbył się na żywo w warszawskim Teatrze Polskim w momencie, gdy cały kraj stara się izolować w związku z pandemią koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak władzom Telewizji Polskiej zaprosić na swój koncert widownię oraz wielu artystów, który prezentowali się na scenie bez zachowania jakichkolwiek środków ostrożności. Tak, jak na przykład na zdjęciu poniżej.

Koncert TVP Dla Ciebie Mamo

Mój koncert jest lepszy niż Twój

W momencie, gdy cała branża koncertowa od ponad dwóch miesięcy tkwi w zamrożeniu, nie odbywają się żadne koncerty, właściciele klubów, organizatorzy, artyści, technicy i wiele innych osób zagryzają zęby, bo z dnia na dzień stracili swoje najważniejsze lub często jedyne źródło dochodów, polski rząd zdaje się zupełnie nie zauważać w tym problemu oraz wciąż przekonuje, że ten sektor gospodarki nie jest znaczący dla kraju, a dodatkowo jest jednym z największych ognisk transmisji koronawirusa. Organizacja takiego koncertu zdaje się być abstrakcją i celowym pstryczkiem w nos dla wszystkich walczących chociażby o zainteresowanie rządu swoim położeniem w obecnej sytuacji.

Jak się okazuje, nawet w kontekście walki z wirusem są równi i równiejsi. Ci którzy mogą więcej niż inni, bo… po prostu mogą. I w tym samym czasie, gdy sprawę feralnego koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie bada prokuratura, TVP bezkarnie łamie przepisy dotyczące zakazu prowadzenia działalności twórczej, związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki i tego, że instytucje kulturalne, takie jak właśnie teatry, wciąż pozostają zamknięte.

Koncert TVP Dla Ciebie Mamo

Koncerty nie wrócą w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Podpisz petycję i wesprzyj branżę eventową!

Wczorajszy koncert Dla Ciebie, Mamo dawał jeszcze z początku trochę nadziei, że podczas dzisiejszej konferencji, dotyczącej zniesienia kolejnych obostrzeń w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki, Premier Morawiecki zniesie część obostrzeń dotyczących klubów oraz przestrzeni koncertowych. Tak się jednak nie stało. Branża eventowa dla polskiego rządu wciąż pozostaje nieistotna. Jeśli się z tym nie zgadzacie, podpiszcie naszą petycję do Rządu RP o pomoc dla branży eventowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej #razemtańczymyrazemwalczymy

Plejada gwiazd disco polo wystąpiła podczas koncertu organizowanego przez TVP. Bez maseczek, bez utrzymania bezpiecznego dystansu i z udziałem publiczności. Koncert Dla Ciebie, Mamo, czyli o tym, jak TVP może więcej Trwająca od jakiegoś czasu w Telewizji Polskiej passa wpadek i złych decyzji podejmowanych przez jej zarząd zdaje się nie mieć końca. Kolejną przedstawiciel polskich […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.