Telewizja Polska uruchomi swój własny kanał muzyczny – TVP Muzyka

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Telewizja Polska właśnie przedstawiła swój plan działania na najbliższe cztery lata. Wśród nowych pomysłów znalazła się między innymi stacja poświęcona muzyce.

TVP przedstawia plany na najbliższe pięć lat – będą cztery nowe kanały

Polski nadawca publiczny – Telewizja Polska, nie przestaje zaskakiwać. Spółka właśnie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji swoją Kartę Powinności, określającą projekty, które ma zamiar zrealizować w ciągu najbliższych 5 lat, w ramach swojej misji publicznej, polegającej na oferowaniu zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem, niezależnością, innowacyjnością, wysoką jakością oraz integralnością przekazu.

Z tego dokumentu wynika, że TVP ma w planach wystartować w najbliższym czasie z czterema nowymi kanałami. Będzie to TVP Dokument – kanał z filmami dokumentalnymi, reportażami i telenowelami dokumentalnymi; TVP 4K – kanał z transmisjami i relacjami sportowymi, filmami fabularnymi i formatami rozrywkowymi w standardzie rozdzielczości 4K i TVP Nauka – kanał o edukacyjnym charakterze z formatami publicystycznymi, filmami dokumentalnymi, treściami o tematyce medycznej, technologicznej, biologicznej oraz badawczo-kulturowej.

TVP Muzyka

Telewizja Polska z nowym, muzycznym kanałem – TVP Muzyka

Nas jednak najbardziej zaciekawiło planowane otworzenie rozrywkowej stacji TVP Muzyka. Na jej częstotliwościach miałyby być prezentowane różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty, filmy dokumentalne i fabularne obejmujące swoją tematyką szeroko pojętą muzykę oraz transmisje z koncertów.

Start muzycznego formatu TVP jest przewidziany na 2022 rok. Zarówno w tym, jak i w kolejnych dwóch latach Telewizja Polska planuje przeznaczyć na kanał TVP Muzyka 20 milionów złotych. Portal wirtualnemedia.pl podał również przybliżony kosztorys pozostałych, planowanych przez stację TVP kanałów oraz podsumowanie wykorzystanych w ostatnich latach przez Telewizję środków publicznych, bo to właśnie z nich KRRIT opłaci plany przedstawione w Karcie Powinności TVP na lata 2020-20224. Więcej przeczytacie tutaj.

Przypomnijmy, że w ofercie TVP znajdują się do tej pory następujące kanały: TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info, TVP Polonia, TVP ABC, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP HD, Biełsat TV, TVP Wilno i internetowy projekt Poland In. Co powiecie zatem na TVP Muzyka? Będziecie oglądać?

TVP Muzyka

Telewizja Polska właśnie przedstawiła swój plan działania na najbliższe cztery lata. Wśród nowych pomysłów znalazła się między innymi stacja poświęcona muzyce. TVP przedstawia plany na najbliższe pięć lat – będą cztery nowe kanały Polski nadawca publiczny – Telewizja Polska, nie przestaje zaskakiwać. Spółka właśnie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji swoją Kartę Powinności, określającą projekty, […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.