Telewizja Polska uruchomi swój własny kanał muzyczny – TVP Muzyka

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Telewizja Polska właśnie przedstawiła swój plan działania na najbliższe cztery lata. Wśród nowych pomysłów znalazła się między innymi stacja poświęcona muzyce.

TVP przedstawia plany na najbliższe pięć lat – będą cztery nowe kanały

Polski nadawca publiczny – Telewizja Polska, nie przestaje zaskakiwać. Spółka właśnie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji swoją Kartę Powinności, określającą projekty, które ma zamiar zrealizować w ciągu najbliższych 5 lat, w ramach swojej misji publicznej, polegającej na oferowaniu zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem, niezależnością, innowacyjnością, wysoką jakością oraz integralnością przekazu.

Z tego dokumentu wynika, że TVP ma w planach wystartować w najbliższym czasie z czterema nowymi kanałami. Będzie to TVP Dokument – kanał z filmami dokumentalnymi, reportażami i telenowelami dokumentalnymi; TVP 4K – kanał z transmisjami i relacjami sportowymi, filmami fabularnymi i formatami rozrywkowymi w standardzie rozdzielczości 4K i TVP Nauka – kanał o edukacyjnym charakterze z formatami publicystycznymi, filmami dokumentalnymi, treściami o tematyce medycznej, technologicznej, biologicznej oraz badawczo-kulturowej.

TVP Muzyka

Telewizja Polska z nowym, muzycznym kanałem – TVP Muzyka

Nas jednak najbardziej zaciekawiło planowane otworzenie rozrywkowej stacji TVP Muzyka. Na jej częstotliwościach miałyby być prezentowane różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty, filmy dokumentalne i fabularne obejmujące swoją tematyką szeroko pojętą muzykę oraz transmisje z koncertów.

Start muzycznego formatu TVP jest przewidziany na 2022 rok. Zarówno w tym, jak i w kolejnych dwóch latach Telewizja Polska planuje przeznaczyć na kanał TVP Muzyka 20 milionów złotych. Portal wirtualnemedia.pl podał również przybliżony kosztorys pozostałych, planowanych przez stację TVP kanałów oraz podsumowanie wykorzystanych w ostatnich latach przez Telewizję środków publicznych, bo to właśnie z nich KRRIT opłaci plany przedstawione w Karcie Powinności TVP na lata 2020-20224. Więcej przeczytacie tutaj.

Przypomnijmy, że w ofercie TVP znajdują się do tej pory następujące kanały: TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info, TVP Polonia, TVP ABC, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP HD, Biełsat TV, TVP Wilno i internetowy projekt Poland In. Co powiecie zatem na TVP Muzyka? Będziecie oglądać?

TVP Muzyka

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.