kadr z filmu „Titanic”

Titanic” wraca do kin w 4K. Trailer odświeżonej wersji robi wrażenie


11 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

„Titanic” w zremasterowanej wersji powróci na ekrany kin 10 lutego. Ma to związek z 25. rocznicą premiery filmu Jamesa Camerona, którą fani kina świętowali w grudniu.

Niezatapialny Titanic

Titanic to jeden z najbardziej kultowych filmów w dziejach kinematografii. Sukces filmu można rozpatrywać na wielu poziomach. Fabularyzowana historia zatonięcia brytyjskiego transatlantyku RMS Titanic, do której doszło w 1912, to przede wszystkim trzeci najbardziej kasowy film w historii kina (po pierwszym Avatarze i Avengers: Endgame). To właśnie Titanic jako pierwszy przekroczył barierę 1 miliarda przychodów, a do tej pory zarobił ponad 2,2 miliarda dolarów.

Oscary i trampolina dla kariery

Titanic zdobył aż 11 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Stał się też trampoliną do mainstreamowej kariery Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Produkcja z 1997 roku nie tylko się nie zestarzała, ale mocno trzyma się w popkulturze – np. z powodu legendarnego sporu internautów dotyczącego dryfujących drzwi. W grudniu 2022 roku odniósł się do niego wreszcie reżyser, James Cameron. Echa filmu wracają zresztą w różnej postaci – niedawno na temat body shamingu po premierze produkcji wypowiedziała się odtwórczyni roli Rose, Kate Winslet.

Titanic
kadr z filmu „Titanic”

Czytaj też: Kate Winslet przerwała wywiad dotyczący „Avatara 2”. Jej reakcja stała się viralem

Więcej klatek i 3D

Fabułę filmu Titanic wszyscy pewnie znają, więc nie warto poświęcać jej za dużo miejsca. Wystarczy wspomnieć o parze młodych kochanków, która poznaje się i zakochuje podczas dziewiczego rejsu „niezatapialnego” transatlantyku. Warto jednak skupić się na tym, co od strony technicznej zaoferuje widzom odświeżona wizualnie miłosno-katastroficzna historia. Film trafi do kin w wersji 3D 4K HDR i ze zwiększoną liczbą klatek na sekundę, co ma zapewnić widzom dużo bardziej realistyczne wrażenia i płynność obrazu. Potęgę remasteringu widać już w opublikowanym właśnie Paramount Pictures zwiastunie. Szkoda tylko, że nie możemy go zobaczyć w 4K – na YouTubie pojawiło się tylko standardowe HD. Ale może to kwestia czasu.

Zwiastun Titanica w wersji 3D 4K HDR:

„Titanic” w zremasterowanej wersji powróci na ekrany kin 10 lutego. Ma to związek z 25. rocznicą premiery filmu Jamesa Camerona, którą fani kina świętowali w grudniu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →