kadr z filmu „I Am Ruth”

Kate Winslet we łzach mówi o swojej córce i zdrowiu psychicznym nastolatków


15 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Rola w filmie I Am Ruth przyniosła Kate Winslet nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki. Czas podziękowań wykorzystała na mowę o zdrowiu psychicznym w dobie mediów społecznościowych.

Nagroda BAFTA dla Kate Winslet

„Wszystko było improwizowane” – mówiła Kate Winslet o udziale w filmie I Am Ruth Dominica Savage’a. Produkcja jest częścią antologii I Am, którą reżyser współtworzył z kobietami. Film stworzony dla Channel 4 skupia się na relacji Ruth (Winslet) z jej nastoletnią córką, Freyą. Wcieliła się w nią prawdziwa córka aktorki, Mia Threapleton. I Am Ruth punktuje aspekty wyzwań zdrowia psychicznego nastolatków oraz ich skomplikowane relacje z rodziną, zaburzone przez media społecznościowe.

kadr z filmu „I Am Ruth”

Kate Winslet zdobyła swoją pierwszą telewizyjną nagrodę BAFTA za rolę w filmie. Podczas swojego przemówienia gwiazda poruszyła temat główny filmu. Wezwała władze do „kryminalizacji szkodliwych treści”, na które trafiają młode osoby. „Nie chcemy tego. Chcemy odzyskać nasze dzieci” – mówiła. „Nie chcemy bać się o zdrowie psychiczne naszych dzieci” – dodała w imieniu rodziców.

W trakcie przemówienia zaznaczyła, że najchętniej podzieliłaby nagrodę na pół i oddała część swojej córce, z którą pracowała nad filmem. „Zrobiliśmy to razem, dzieciaku” – mówiła do córki ze łzami w oczach, wspominając jej niesamowite poświęcenie emocjonalne w trakcie realizacji produkcji. „Do wszystkich młodych ludzi, którzy słuchają: proszę, proście o pomoc. Nie ma wstydu w przyznaniu się, że potrzebujecie wsparcia, po prostu o nie poproście” – zaznaczyła.

I Am Ruth

Obie aktorki – zarówno Kate, jak i Mia – nie mają kont w mediach społecznościowych. „Zawsze myślałam dość intensywnie o szkodliwym wpływie mediów społecznościowych na młodych ludzi i myślę, że w tej chwili prawdopodobnie jest już tak źle pod tym względem, że nie może być gorzej” – twierdzi Winslet w rozmowie z „Vogue”. Wiele ze scen, które współtworzyły z reżyserem, powstawały na podstawie ich osobistych doświadczeń z przyjaciółmi.

Film jest aktualnie niedostępny w polskiej ofercie streamingowej.

Rola w filmie I Am Ruth przyniosła Kate Winslet nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki. Czas podziękowań wykorzystała na mowę o zdrowiu psychicznym w dobie mediów społecznościowych. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →