kadr z klipu do utworu „Blinding Lights”

The Weeknd rekordzistą Spotify z utworem „Blinding Lights


02 stycznia 2023

Podziel się newsem:

The Weeknd z kolejnym rekordem. Kanadyjski wokalista został autorem najczęściej streamowanego utworu w historii platformy Spotify.

Ed Sheeran zdetronizowany

O tym, że Kanada jest światową potęgą muzyczną, nie trzeba nikogo przekonywać. Mówimy w końcu o ojczyźnie The Weeknda i Drake’a. Ten pierwszy pobił kolejny rekord, wobec którego nie można przejść obojętnie. Chodzi o platformę Spotify. Blinding Lights, pierwszy singiel promujący hitowy album artysty After Hours, został najczęściej słuchanym utworem w historii tego streamingu. Odtworzono go ponad 3,3 miliarda (!) razy. Tym samym The Weeknd zdetronizował Eda Sheerana.

Do tej pory Brytyjczyk dzierżył swój rekord za sprawą utworu Shape Of You, który przysporzył mu jednocześnie sporo kłopotów. Brytyjczyk został bowiem oskarżony kilkukrotnie o plagiat. W kwietniu 2022 roku sąd uznał go za niewinnego, twierdząc że podobieństwo do utworu Sama Switcha jest nieintencjonalne. Nie upiekło mu się natomiast przy kolejnym pozwie, dotyczącym podobieństwa utworu Thinking Out Loud do Let’s Get It On Marvina Gaye’a, a jego portfel uszczuplił się o 100 milionów dolarów.

The Weeknd – Blinding Lights

The Weeknd jako Idol

W 2023 roku ma zadebiutować nowy serial, który dla HBO stworzyli wspólnie The Weeknd, a także Reza Fahim i Sam Levinson. Muzyk ma także zagrać w produkcji, obok m.in. Lily Rose-Depp. Idol opowie historię wschodzącej wokalistki pop. Wdaje się ona w romans z tajemniczym właścicielem klubu w Los Angeles, który okazuje się guru religijnej sekty. Jak zapowiada zwiastun, serial jest „najbardziej niemoralną historią miłosną w całym Hollywood”.

Powrót w 2023 roku

Wspomniany Ed Sheeran, po bardzo spokojnym 2022 roku, zapowiedział wydanie nowego albumu. Przy okazji świętowania kolejnego utworu z miliardem streamów na Spotify zasugerował, że w 2023 roku usłyszymy od niego nowy materiał:

Shivers uzyskało właśnie miliard streamów na platformie Spotify. To moja jedenasta piosenka, a także piętnasta jako songwritera, której udało się tego dokonać. Dziękuję wam za jej odtwarzanie! Widzimy się za rok z nowym albumem

Na ten moment to jedyna informacja dotycząca nadchodzącego albumu Sheerana. Jesteśmy jednak pewni, że czeka nas kolejny wielki viral, który zawładnie światem muzyki przez następne kilka miesięcy.

The Weeknd z kolejnym rekordem. Kanadyjski wokalista został autorem najczęściej streamowanego utworu w historii platformy Spotify. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Ed Sheeran zdetronizowany […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →