Apple Music

The Weeknd z nagrodą artysty roku


02 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Weeknd otrzymał wyjątkowe wyróżnienie od Apple Music. Kanadyjczyk został artystą roku.

The Weeknd zadomowił się na liście Billboardu

The Weeknd już od dziesięciu lat konsekwentnie podbija serca fanów, stacji radiowych i słuchaczy na całym świecie. Wszystko, czego dotknie Kanadyjczyk, zamienia się w złoto. Jego utwór Blinding Lights, który większość z nas już doskonale zna (a kto nie zna, ten powinien się zapoznać, bo jest to świetny kawałek), został ogłoszony piosenką wszechczasów na liście Billboard Hot 100. Ranking sporządzany był na podstawie najdłuższego utrzymania się kawałka na tej liście przebojów. Blinding Lights znajduje się na liście od ponad 90 tygodni.

Pomimo tego, że artysta wydał w tym roku zaledwie jeden nowy utwór – Take My Breath – to był obecny także na wielu featuringach. The Weeknd pojawił się między innymi u Kanyego Westa, Post Malone’a czy w utworze Moth To A Flame, który wyszedł spod szyldu Swedish House Mafia. Taka aktywność nie przeszkodziła Kanadyjczykowi w zdobyciu nagrody artysty roku od Apple Music.

The Weeknd z nagrodą artysty roku
The Weeknd, fot. Apple Music

Nagrody Apple Music

Nagrody Apple Music przyznawane są w pięciu kategoriach. The Weeknd zgarnął co prawda tylko jedną z nich, ale prawdopodobnie najważniejszą.

Jestem wdzięczny za tę nagrodę i dziękuję Apple za wsparcie. Nie tylko dla mnie, ale także dla wspaniałej muzyki, jaką tworzą nowi artyści. Dostrzeżenie i wsparcie oznacza dla nich bardzo wiele

– powiedział artysta.

Rekordzistką na tegorocznym rozdaniu Apple Music okazała się Olivia Rodrigo. Artystka zgarnęła nagrody w kategoriach: Przełomowy Artysta Roku, Album Roku oraz Utwór Roku.

The Weeknd z nagrodą artysty roku
Olivia Rodrigo, fot. Apple Music

Zwyciężczynią w kategorii Autor Roku została H.E.R.

The Weeknd z nagrodą artysty roku
H.E.R., fot. Apple Music

The Weeknd otrzymał wyjątkowe wyróżnienie od Apple Music. Kanadyjczyk został artystą roku. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać The Weeknd zadomowił się na liście Billboardu The Weeknd już od dziesięciu lat […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →