The Weeknd VS. Grammy. Wymowny teledysk do „Save Your Tears”


06 stycznia 2021

Podziel się newsem:

The Weeknd zaprezentował kolejny teledysk promujący jego zeszłoroczny album After Hours. W klipie do Save Your Tears artysta ponownie uderza w Grammy.

The Weeknd niewidoczny dla Grammy

Właśnie otrzymaliśmy noworoczny prezent od The Weeknd. Artysta wciąż promuje swoje wydawnictwo sprzed roku – album After Hours, który królował w tegorocznych podsumowaniach i rankingach muzycznych, również w naszych.

Jednak nie wszyscy doceniają ogromny wpływ najnowszego krążka kanadyjskiego wokalisty na światowy rynek muzyczny. Akademia przyznająca najbardziej prestiżowe statuetki muzyczne – Grammy, postanowiła udawać, że krążek ten w ogóle nie powstał i nie przyznała Abelowi ani jednej nominacji, mimo że chociażby podczas rozdanych jakiś czas temu American Music Awards, artysta zgarnął aż trzy wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy artysta, Najlepszy album i Najlepsza piosenka Soul / R & B (Heartless).

W związku z tym, tuż po ogłoszeniu tegorocznych nominacji przez Akademię, The Weeknd postanowił zabrać głos na swoim Twitterze, twierdząc, że Grammy pozostają skorumpowane.

The Weeknd wytyka dwulicowość przemysłu muzycznego w nowym teledysku do Save Your Tears

Zdaje się, że to nie było jedyne i ostatnie słowo Abela w sprawie Grammy. Artysta właśnie podzielił się nowym teledyskiem do utworu Save Your Tears, w którym kontynuuje wątki i zabawę wizerunkiem, rozpoczęte w poprzednich klipach z ery After Hours. Nie da się w tym wszystkim nie dostrzec dodatkowego dna i nawiązań do prestiżowej gali. The Weeknd występuje bowiem w szykownym miejscu pełnym siedzącej przy pięknie zastawionych stołach publiczności. Twarze osób kryją się za pełnymi przepychu maskami, które mają sugerować fałszywe pobudki członków branży celebryckiej.

W pewnym momencie klipu Abel trzyma nawet złote trofeum, które ostatecznie z impetem wyrzuca. Wokalista pojawił się również bez bandaży, które w ostatnim czasie oplatały jego twarz. Ta, po pozorowanej rekonstrukcji, wygląda teraz groteskowo idealnie, w czym fani doszukują się nawiązań do presji bycia idealnym, wywieranej przez przemysł muzyczny na jego członków. Zobaczcie sami!


Nowy album The Weeknd będzie inspirowany pandemią, ruchem Black Lives Matter i wyborami w USA

The Weeknd zdradził również nico szczegółów dotyczących jego nowego albumu. W wywiadzie, który ukazał się w 100-stronnicowym zinie poświęconym artyście, wydanym przez magazyn tmrw, Abel opowiada, że wydarzenia zeszłego roku mocno wpłynęły na jego inspiracje twórcze i kreatywność. Wśród nich znalazły się między innymi pandemia, ruch Black Lives Matter i napięcia związane z wyborami w USA. Jak na razie możemy jedynie spodziewać się, że będzie to wyjątkowo ciekawe wydawnictwo!

The Weeknd Save Your Tears
The Weeknd

The Weeknd zaprezentował kolejny teledysk promujący jego zeszłoroczny album After Hours. W klipie do Save Your Tears artysta ponownie uderza w Grammy. The Weeknd niewidoczny dla Grammy Właśnie otrzymaliśmy noworoczny prezent od The Weeknd. Artysta wciąż promuje swoje wydawnictwo sprzed roku – album After Hours, który królował w tegorocznych podsumowaniach i rankingach muzycznych, również w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →