ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

The Weeknd rekordzistą pod względem liczby posiadanych diamentowych tracków


06 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Dwa spośród kawałków The Weeknda z jego najnowszego albumu uzyskały diamentowy status. Tym samym ma już trzy takie wyróżnienia na koncie, a więc na całym świecie przebija go tylko Bruno Mars, posiadacz czterech. Sprawdź szczegóły!

The Weeknd i jego wyróżnienia od Recording Industry Association Of America

The Weeknd to jedna z największych gwiazd współczesnej branży muzycznej. Nieważne, jaką miarą go pod tym względem mierzyć, ale teraz można go tak nazwać dzięki RIAA (Recording Industry Association Of America), ponieważ ta organizacja przyznała mu diamentowe wyróżnienia za Blinding Lights i Starboy. Stało się tak za sprawą tego, że te tracki uzyskały 10 milionów jednostek sprzedażowych. Wcześniej otrzymał ten certyfikat za hit The Hills, więc teraz na koncie ma trzy. Taką liczbą może się pochwalić tylko trzech artystów i dwa zespoły na całym świecie: Ed Sheeran, Eminem, Imagine Dragons, Katy Perry, i Maroon 5. Dwa natomiast posiadają Cardi B, Justin Bieber, Lady Gaga oraz Post Malone.

To nie koniec wyróżnień, które zdobył ostatnio AbelRIAA przyznało mu również status sześciokrotnej platyny za I Feel It Coming, poczwórnej za Die For You i potrójnej za Heartless, Party Monster oraz Reminder. Album Starboy jako całość pokrył się poczwórną platyną. Podsumowując, The Weeknd ma teraz 30 złotych singli, 30 platynowych i 16 kilkukrotnie platynowych.

The Weeknd
fot. materiały prasowe

Ostatnie ruchy Abla

Niedawno dotarły do nas informacje, zgodnie z którymi The Weeknd ma wystąpić na Coachelli jako headliner, zamiast Kanyego Westa. Wcześniej usłyszeliśmy, że być może zmieni swój pseudonim artystyczny na ABEL, czyli swoje prawdziwe imię. Zainspirował go do tego West, który oficjalnie zmienił imię na Ye. Piosenkarz zadeklarował również swój udział w akcji Stand Up for Ukraine, czyli serii charytatywnych eventów na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.

Dwa spośród kawałków The Weeknda z jego najnowszego albumu uzyskały diamentowy status. Tym samym ma już trzy takie wyróżnienia na koncie, a więc na całym świecie przebija go tylko Bruno Mars, posiadacz czterech. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →