The Streets wracają w nowym utworze z Tame Impala


14 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Mike Skinner i Kevin Parker. To połączenie wygląda dobrze, prawda? A zatem sprawdźcie, jak brzmi efekt współpracy The Streets i Tame Impala.

The Streets. Blisko dekada ciszy

To było długich dziewięć lat. Właśnie tyle mija w tym roku od wydania ostatniego albumu The Streets. Krążek Computers and Blues był piątym longplayem w dorobku projektu, którym dowodzi Mike Skinner. Sygnały o tym, iż już niebawem światło dzienne ujrzy nowy materiał Brytyjczyków, docierały do nas od jakiegoś czasu. W końcu otrzymaliśmy próbkę tego, co znajdziemy na None of Us Are Getting Out of This Life Alive.

Album ukaże się 10 lipca nakładem Island Records, a już dziś możemy posłuchać pierwszego singla. Jest nim utwór Call My Phone Thinking I’m Doing Nothing Better. W nagraniu i teledysku gościnnie udział wzięli Tame Impala, a dokładniej Kevin Parker.

The Streets, Tame Impala – Call My Phone Thinking I’m Doing Nothing Better

Kawałek w połączeniu z klipem stanowią zwiastun tego, co i kogo znajdziemy na nowej płycie The Streets. Numer to nawiązanie do najlepszych nagrań Mike’a Skinnera i spółki. Zaś teledysk, w którym lider formacji posługuje się oldschoolową Nokią 8850, wywołuje uśmiech na twarzy, lecz także podgrzewa atmosferę przed premierą nowego krążka The Streets. W klipie widzimy, jak Mike Skinner telefonuje do kolejnych postaci, którymi są… goście na jego nadchodzącej płycie.

Sam muzyk określił nowy krążek jako „rap duets album”. Już wcześniej potwierdzono, iż na płycie znajdzie się dwanaście numerów. Dziś wiemy już, że wśród gości usłyszymy takie postacie jak m.in. Ms Banks, Idles, Jesse James Solomon czy Jimothy Lacoste.

Mike Skinner i The Streets. Rapowe duety i nie tylko

Choć Mike Skinner określa nową płytę The Streets mianem „rap duets album”, to podkreśla zarazem, iż jest to bardziej mixtape niż klasyczne wydawnictwo. Znakomitą większość gości zaproszonych na None of Us Are Getting Out of This Life Alive stanowią raperzy, jednak spoglądając na tracklistę trudno ukryć zaskoczenie na widok… Chrisa Lorenzo. Obecność didżeja i producenta lubującego się w klimatach z pogranicza tech-house’u i dubstepu może zwiastować niemałą niespodziankę. Posłuchajcie sami.

Mike Skinner i The Streets. Tracklista nowego albumu

Oto pełna tracklista nadchodzącej płyty The Streets:

1. Call My Phone Thinking I’m Doing Nothing Better (ft. Tame Impala)
2. None of Us Are Getting Out of This Life Alvie (ft. Idles)
3. I Wish You Loved Me as Much as You Love Him (ft. Donae’O and Greentea Peng)
4. You Can’t Afford Me (ft. Ms Banks)
5. I Know Something You Did (ft. Jesse James Solomon)
6. Eskimo Ice (ft. Kasien)
7. Phone Is Always in My Hand (ft. Dapz on the Map)
8. The Poison I Take Hoping You Will Suffer (ft. Oscar #Worldpeace)
9. Same Direction (ft. Jimothy Lacoste)
10. Falling Down (ft. Hak Baker)
11. Conspiracy Theory Freestyle (ft. Rob Harvey)
12. Take Me as I Am (with Chris Lorenzo)

Mike Skinner i The Streets w Polsce

Przypomnijmy, że Mike Skinner i The Streets zostali ogłoszeni jako gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Katowicka impreza została przeniesiona z pierwotnego terminu na nowy, a mianowicie 27-30 sierpnia.

Jednocześnie 28 marca lider grupy miał zagrać DJ set w ramach imprezy stołecznego cyklu World Wide Warsaw. Na tę chwilę wydarzenie zostało przeniesione na niepodany jeszcze termin.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: