The Cassino zapowiadają debiutancki album singlem “Twój Głos”


31 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Cassino serwują nam serię wspaniałych ogłoszeń. Ich najnowszy singiel Twój Głos już hula po sieci, a wraz z nim otrzymaliśmy również zapowiedź debiutanckiego albumu zespołu.

The Cassino – indie rock prosto z Braniewa, a jakby z wysp

Nie będę ukrywać – mam słabość do tego tria. Zawsze brakowało mi takiego grania w Polsce. Nienachalnej, ale intrygującej gitary, która w połączeniu z energetyczną perkusją daje mieszankę wybuchową. Jeśli tę muzyczną całość połączymy dodatkowo z niecodziennym, atrakcyjnym wokalem, nieco subtelnym, lawirującym między dźwiękami, a jednocześnie tak mocnym, rockowo-zadziornym i przepełnionym emocją – mamy wszystko. Pełno tego było zawsze na wyspach, a u nas posucha. Curly Heads grali w tym kierunku, ale jakimś cudem ktoś pozwolił im na to, żeby zaprzepaścili ten potencjał, aż w końcu na rynek z indie rockowego buta wjechali oni – Hubert Wiśniewski, Michał Badecki i Piotr Dawidek jako The Cassino.

The Cassino Twój głos
The Cassino

The Cassino zapowiadają swój debiutancki album. Kiedy premiera?

The Cassino od razu rozgościli się w szczególnym miejscu w moim muzycznym sercu. Od EPek The Cassino i Zima, przez późniejsze Glass and Styrofoam, aż po ostatnie zapowiedzi wyczekiwanego przeze mnie debitu tego tria. Na szczęście miejsca na brzmienia od The Cassino mam tam wciąż sporo, bo jeszcze w tym roku zespół podzieli się z nami swoim pierwszym, długogrającym albumem.

Zobacz również: Słuchamy „Glass and Styrofoam”, nowej EPki od The Cassino, sprawdźcie!

Debiut braniewskiego bandu ujrzy światło dzienne już 22 października, nakładem wytwórni FONOBO Label i nie ukrywam, że z niecierpliwością przebieram nogami na tę premierę, bo jej dotychczasowe zapowiedzi już rozbudziły apetyt mojej indie rockowej duszy.

The Cassino – Delta, posłuchaj!

The Cassino Twój Głos, posłuchaj najnowszego singla!

Najpierw otrzymaliśmy gitarową, nieco bardziej zadziorną Deltę, z kolei w swoim najnowszym singlu The Cassino postawili na powrót do nieco spokojniejszego grania, na rzecz wyszczególnienia na pierwszy plan szczerych i poruszających emocji. Sam lider zespołu, Hubert Wiśniewski, mówi o najnowszym singlu The Cassino Twój Głos:

Każdy z nas ma jakiś swój wewnętrzny napęd, który pcha go do przodu. My w czasie pandemii musieliśmy mocno skupić się na naszym i tak powstał Twój głos.

Posłuchajcie singla, któremu towarzyszy pierwszy teledysk zespołu stworzony przez agencję Sweet Jesus!


[AKTUALIZACJA] The Cassino zdradzają szczegóły swojego nadchodzącego albumu – Części

The Cassino zdradzili właśnie nieco więcej szczegółów swojego nadchodzącego coraz większymi krokami debiutanckiego albumu. Na krążku zatytułowanym Części znajdzie się aż dwanaście piosenek, w tym znane już single Delta oraz najnowszy – Twój głos. Sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista płyty i… Jej okładka!

The Cassino – Części, okładka albumu:

 1. Delta
 2. Ogród
 3. Lek
 4. Twój głos
 5. Mur
 6. Części
 7. Siedem
 8. Powietrze
 9. Winda/Wyspa
 10. Spalona ziemia
 11. Słowa
 12. Brzeg
The Cassino - Części album
The Cassino – “Części”, okładka albumu

The Cassino – Części, preorder albumu wystartował!

Debiutancki album The Cassino pojawi się na półkach sklepowych 22 października 2021 roku, ale już teraz możecie zamawiać go w preorderze pod tym linkiem. Do każdego zamówionego przed premierą egzemplarza płyty, zespół będzie dodawał niespodziankowe bonusy. Nie przegapcie i już teraz zaopatrzcie się w swoje Części!

The Cassino serwują nam serię wspaniałych ogłoszeń. Ich najnowszy singiel Twój Głos już hula po sieci, a wraz z nim otrzymaliśmy również zapowiedź debiutanckiego albumu zespołu. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? The Cassino – indie rock […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →