kadr z klipu do utworu „U-TARG CLAN”

Tede w nowym utworze wspomina Magika, Chadę i Guru


17 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Tede prezentuje piąty singiel ze swojego nadchodzącego albumu 3H HAJS HAJP HEJT. Na GRAMY TO artysta nawiązuje do nieżyjących raperów: Magika, Chady i Guru z Gang Starr.

O Magiku, Chadzie i Guru

Tede zaprezentował piąty po ŚWIAT23, ELOVELO, RARARA i U-TARG CLAN singiel ze swojej nadchodzącej płyty 3H HAJP HAJS HEJT. Na GRAMY TO TDF w dość kontrowersyjnym kontekście wspomina zmarłe legendy rapu – Magika, Chadę oraz Guru, członka zespołu Gang Starr. Rozważa, czy były członek Paktofoniki nie „rozmieniłby swojej kariery na drobne”, gdyby żył, komentuje sensacje Krzysztofa Kozaka dotyczące Tomasza Chady, prezentuje swój stosunek do rapowych filmów biograficznych, a także przytacza anegdotę ze swojego spotkania z Guru. Ciężko tu powiedzieć o dissie na którąkolwiek z tych postaci, jednak linijki Tedego z pewnością wywołają kontrowersje, szczególnie że mówimy o zmarłych raperach, którzy nie mają możliwości odpowiedzieć szefowi NWJ.

Tede – GRAMY TO

Pełny przekrój rapowej sceny (i nie tylko) na płycie TDF-a

Tede kontynuuje swoją drogę powrotu do muzycznej klasyki, co doskonale widać po opublikowanych jak dotąd singlach z nadchodzącej płyty 3H HAJP HAJS HEJT. Szczególne poruszenie wywołał jeden z nich. RARARA z O.S.T.R.-em jest pierwszym wspólnym numerem obu panów od 21 lat. Okazuje się, że na albumie znajdzie się więcej niezwykłych połączeń, choć niekoniecznie tylko tych staroszkolnych. Na nowym 3H usłyszymy między innymi jednego z najbardziej obiecujących raperów młodego pokolenia, Szczyla. Pojawią się także Jacuś oraz Feno, będący gwarancją szalonego numeru, czy członek składu WCKMada. Najbardziej zaskakującym gościem, na jakiego zdecydował się jednak Tede, jest wokalista i kompozytor Tomasz Makowiecki. Dla wszystkich liczących jednak na nieco bardziej oldschoolowe gościnki świetną informacją jest natomiast obecność na płycie donGURALesko.

Tracklista płyty Tede – 3H HAJP HAJS HEJT

 1. ŚWIAT23
 2. ELOVELO
 3. RARARA feat. O.S.T.R.
 4. FOREVER YOUNG feat. Tomasz Makowiecki
 5. ERMAXY
 6. BUJAM JAK TO
 7. GRAMY TO
 8. U-TARG CLAN
 9. LIPSYNC
 10. SKYNET
 11. UNDERGROUND
 12. KLIMATY feat. Mada
 13. NEOBUHHBAP feat. Szczyl, DJ Buhh
 14. MINIAMERYKA
 15. UPSS feat. Donguralesko
 16. RYJEBANIEWAM
 17. BOSS
 18. TIKI TIKI SH SH SH feat. Jacuś, Feno
 19. SHOPPA
 20. PIANISTA
 21. WTF

Tede prezentuje piąty singiel ze swojego nadchodzącego albumu 3H HAJS HAJP HEJT. Na GRAMY TO artysta nawiązuje do nieżyjących raperów: Magika, Chady i Guru z Gang Starr. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →