10 aplikacji, które pomogą Ci żyć w stylu eko i zero waste


02 listopada 2020

Podziel się newsem:

Powstaje coraz więcej aplikacji na telefon, wspierających ekologiczny styl życia. Sprawdźcie zestawienie apek, dzięki którym pozbędziecie się niepotrzebnych rzeczy, uratujecie jedzenie przed wyrzuceniem czy nauczycie się robić bardziej świadome zakupy.

LimitWaste – baza miejsc przyjaznych zero waste

W LimitWaste znajdziesz ekologiczne miejsca w swojej okolicy. Aplikacja ma w swojej bazie ponad 400 miejsc z Warszawy, Poznania, Krakowa i Wrocławia. Dostępne są tam lokale gastronomiczne, slepy stacjonarlne, lokale usługowe, targi i ryneczki, sąsiedzkie kompostowniki, jadłodzielnie czy rzeczy z drugiej ręki. Wszystko to w jednym miejscu!

Z LimitWaste można korzystać z przeglądarki lub ściągnąć aplikację.

LimitWaste

Foodsi i TooGoodToGo – uratuj jedzenie przed wyrzuceniem

Foodsi i TooGoodToGo to dwie aplikacje, które działają na tej samej zasadzie. Restauracje wystawiają w nich produkty i posiłki, których nie udało się sprzedać danego dnia i normalnie zostałyby wyrzucone. Możesz je uratować, mając przy tym niespodziankę, bo nigdy nie wiadomo, co dokładnie trafi do paczki. Ceny rzadko przekraczają 15 zł.

Obie aplikacje są dostępne na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

TooGoodToGo aplikacja zero waste
fot. materiały prasowe

Vinted – sprzedaj ubrania, których już nie nosisz

Ubrania nie mieszczą się w szafie, a i tak nie masz się w co ubrać? Zrób porządki, a to, czego już nie nosisz, wystaw na Vinted. Aplikacja pozwala na pozbycie się niepotrzebnych ciuchów, którym ktoś inny może dać drugie życie. Ty przy tym zyskujesz dodatkowe pieniądze.

Z Vinted można korzystać z przeglądarki lub ściągnąć aplikację.

Vinted

PlantSwapp – sąsiedzka wymiana roślin

PlantSwapp działa podobnie jak Vinted, tylko w tym przypadku możemy podzielić się zalegającymi w naszych mieszkaniach roślinami. Dzięki aplikacji możesz sprzedać, wymienić lub oddać roślinki, dla których nie masz już miejsca lub odpowiednich warunków. Aplikacja pozwala też na poznanie innych roślinnych pasjonatów w najbliższej okolicy.

PlantSwapp działa na Androidzie i na iOS.

PlantSwapp

Gdzie wyrzucić? – aplikacja, która pomaga w segregacji śmieci

Masz wątpliwości, do jakiego pojemnika powinny trafić śmieci? Aplikacja Gdzie wyrzucić? zawiera prawie 1000 różnego rodzaju odpadów, dzięki czemu łatwiej będzie Ci segregować śmieci. Zasady te dotyczą przede wszystkim Warszawy, a reguły sortowania w innych miastach mogą się nieco różnić.

Aplikacja Gdzie wyrzucić? działa na telefonach z sytemem Android oraz iOS.

Gdzie wyrzucić?

Zdrowe Zakupy – sprawdź składy produktów

W aplikacji Zdrowe Zakupy możesz zeskanować kod kreskowy produktów, aby sprawdzić, czy zawarte w nich składniki są dobre dla Twojego organizmu. Aplikacja wskazuje alergeny, gluten, cukry proste czy tłuszcze utwardzane. Po sprawdzeniu produktu, znajdziecie także artykuły alternatywne dla zeskanowanego. Czas robić bardziej zdrowe i świadome zakupy.

Zdrowe zakupy są dostępne na Androidzie oraz iOS.

Happy Rabbit – znajdź kosmetyki wegańskie i cruelty free

Aplikacja Happy Rabbit pomoże Ci znaleźć firmy kosmetyczne, które nie testują na zwierzętach oraz mają wegański skład. Za pomocą apki sprawdzisz takze wegańki asortyment ulubionej drogerii, zapoznasz się ze składami, a także zamówisz kosmetyki w sklepach internetowych.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Happy Rabbit aplikacja

Blablacar – wspólne przejazdy

Blablacar pozwala na znalezienie pasażerów na wspólny przejazd. Jeśli wybierasz się w trasę i masz wolne miejsca w samochodzie, możesz zaoferować je komuś, kto chce jechać w tym samym kierunku, co Ty.

Serwis działa w przeglądarce oraz w formie aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS.

BlaBlaCar - App
fot. materiały prasowe
BlaBlaCar - App
fot. materiały prasowe

moBILET – bilety na komunikację zbiorową, opłaty parkingowe

moBILET to aplikacja, która pozwala kupować elektroniczne bilety na przejazdy środkami komunikacji zbiorowej (autobusy, tramwaje, metro, kolej) oraz płacić za postój w strefach płatnego parkowania w ponad 100 miejscowościach w Polsce. Biletów nie trzeba drukować, dzięki czemu oszczędzamy papier.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

mobilet

Znacie inne ekologiczne aplikacje? Z jakich Wy korzystacie i jakie polecacie?

Powstaje coraz więcej aplikacji na telefon, wspierających ekologiczny styl życia. Sprawdźcie zestawienie apek, dzięki którym pozbędziecie się niepotrzebnych rzeczy, uratujecie jedzenie przed wyrzuceniem czy nauczycie się robić bardziej świadome zakupy. LimitWaste – baza miejsc przyjaznych zero waste W LimitWaste znajdziesz ekologiczne miejsca w swojej okolicy. Aplikacja ma w swojej bazie ponad 400 miejsc z Warszawy, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.