kadr z klipu do utworu „Wielkie serce”

Tau odpowiada Taco Hemingwayowi w remiksie „Makarena Freestyle”


21 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Tau, jak sam przyznaje, poczuł się wywołany przez Taco Hemingwaya do mikrofonu i nagrał remix utworu Makarena Freestyle.

„Taco wywołał mnie swoimi wersami do mikrofonu”

Gdy Taco Hemingway na Makarena Freestyle zamykał numer wersami: „Coraz młodszy z wiekiem, powiedz, mordo, kto to robi lepiej? Powiedz, kto ci wyrapować umie kilkadziesiąt wersów i to one-take’iem?” prawdopodobnie wielu słuchaczy w głowie zaczęło robić sobie listę raperów, którzy naprawdę to potrafią. Co oczywiste, pytanie zawarte w tych wersach dotarło także do raperów, a jeden z nich postanowił nawet na nie odpowiedzieć. Tau, bo o nim mowa, nagrał Makarena Freestyle (Remix) rapując na użytym przez Taco bicie i tak jak on robiąc to tzw. one take’iem (bez cięć montowanych komputerowo). Z pewnością ktoś mógłby zacząć doszukiwać się kontrowersji w takiej odpowiedzi, więc Tau postanowił szybko ukrócić potencjalne dyskusje swoim krótkim komentarzem:

Taco wywołał mnie swoimi wersami do mikrofonu, poczułem raperską krew i postanowiłem się sprawdzić na tym bicie. Tyle. Numer nie jest dissem.

Co ciekawe, żeby pokazać też, że nie jest to próba wybicia się na postaci Taco, reklamy pod Makarena Freestyle (Remix) zostały wyłączone. Cała ta sytuacja przypomina nieco pierwsze hot16challenge zainicjowane przez Solara, które również miało w sobie pierwiastek rywalizacji. Polegało po prostu na zarapowaniu szesnastu wersów, jak najlepiej się potrafi pod wybrany przez siebie bit. Tau oczywiście nikogo nie nominował do podjęcia wyzwania, ale szczerze mówiąc chętnie usłyszelibyśmy innych raperów próbujących swoich sił na bicie do Makarena Freestyle. Tym bardziej że szef wytwórni Bozon Records zrobił to naprawdę stylowo.

Tau – Makarena Freestyle (Remix)

Tau, jak sam przyznaje, poczuł się wywołany przez Taco Hemingwaya do mikrofonu i nagrał remix utworu Makarena Freestyle. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins „Taco wywołał mnie swoimi wersami do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →