kadr z klipu do „Makarena Frestyle”

Taco Hemingway wypuszcza kolejny teledysk. Tym razem do „Makarena Freestyle


17 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wszyscy dziś żyli kolorowym, wakacyjnym klipem do utworu Gelato. Ale Taco Hemingway przygotował też drugi teledysk, do opublikowanego również o północy utworu Makarena Freestyle.

18:00 na zegarze

Kiedy analizowaliśmy dziś kolejne kadry klipu do Gelato, szukając smaczków, odniesień i potencjalnych szczegółów nowej płyty Taco – 1-800 OŚWIECENIE – nie wspomnieliśmy o jednym kadrze, który chodził nam po głowie. Chodzi o wieńczące video ujęcie budzika, na którym widnieje 18:00. Przeczuwaliśmy, że coś się może o tej godzinie wydarzyć. I oto jest, wybiła szósta po południu i pojawił się drugi w ciągu doby teledysk popularnego rapera.

Taco budzik

W porównaniu z ociekającym kolorami pierwszym klipem, który wyreżyserowała i napisała Iga Lis jest tu bardzo surowo. Oto Taco, odziany w upamiętaniającą Biggiego kurtkę, rapuje wersy z Makarena Freestyle w studiu nagraniowym (lub piwnicy). Na ścianie widnieje neon „Cichosza Nagranie” (a więc nie chodziło o Grzegorza Turnaua), a czerwona żarówka miga jak w horrorze. Jako reżyser teledysku podpisany jest LPMKJPMR. Zobaczcie:

Ruszył preorder nowego Taco

Wraz z premierą Gelato oraz Makarena Freestyle wystartował także preorder nadchodzącego albumu Taco Hemingwaya zatytułowanego 1-800 OŚWIECENIE, który trafi na półki sklepowe już 22 września. Obecnie strona jest przepełniona fanami chcącymi kupić nowy album rapera i dostanie się na nią, wymaga kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut oczekiwania. Oprócz nowego albumu znajdziemy tam także koszulki promujące projekt.

Jakie będzie 1-800 Oświecenie?

Co możemy jednak powiedzieć o samym 1-800 OŚWIECENIE na podstawie pierwszych tropów, jakie podrzuca nam Taco? Sądząc po intrze do teledysku, być może będzie to płyta narracyjna z motywem przewodnim. Jest to wydanie, w jakim raper rozkochał w sobie fanów, więc ci z pewnością liczą na kolejną historię od niego.

Wszyscy dziś żyli kolorowym, wakacyjnym klipem do utworu Gelato. Ale Taco Hemingway przygotował też drugi teledysk, do opublikowanego również o północy utworu Makarena Freestyle. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →