fot. Niphil

„Tarnow Souls”, czyli polski odpowiednik „Dark Souls”. Czy produkcja podbije rynek gier indie?


24 maja 2022

Podziel się newsem:

Co by było, gdyby akcja „Dark Souls” działa się w… Tarnowie? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Niphil – twórca gry „Tarnow Souls”.

Polskie Dark Souls? Nie, to nasze Tarnow Souls

Tarnow Souls to polska, fanowska produkcja inspirowana serią Dark Souls. Nie ma oczywiście budżetu japońskiej firmy FromSoftware, dlatego całość jest utrzymana w konwencji platformówkowej produkcji 2D z pixelartową grafiką. Gra jest jednocześnie fanowską kontynuacja Dark Souls – oczywiście z przymróżeniem oka. Będący głównym bohaterem Wybraniec budzi się w Tarnowie po zapaleniu Płomenia. Chcąc wrócić do swojego świata, bohater Tarnow Souls musi najpierw zmierzyć się z trawiącą miasto „Klątwą Meneli” oraz pokonać Imperatora Tarnowa.

tarnow souls
fot. Niphil

W czasie swojej wędrówki przez Tarnów bohater będzie musiał zmierzyć się pijanymi przeciwnikami i odkryje tajemnice polskiego miasta. Nie zabraknie oczywiście typowych dla gier tego gatunku walk z bossami, różnorodnych przeciwników czy lokalizacji charakterystycznych dla Tarnowa. Tarnow Souls zadebiutuje piątego sierpnia na platformie Game Jolt.

tarnow souls
fot. Niphil

Tarnow Souls – zobacz zwiastun

Połamane pady i rozwalone telewizory

Początki serii Souls sięgają roku 2009, kiedy na rynku ukazała się japońska produkcja Demon’s Souls, zaś dwa lata później swoją premierę miało Dark Souls. Gracz wciela się w bezimiennego, nieumarłego wojownika, który przemierza świat stylizowany na średniowieczne dark fantasy. Produkcja doczekała się dwóch sequeli. Seria Dark Souls okazała się być globalnym sukcesem – na całym świecie sprzedała się w blisko trzydziestu milionach egzemplarzy. Stała się również inspiracją dla twórców innych gier, tworząc zupełnie nowy gatunek gier, tzw. soulslike’ów. Charakteryzuje się on osadzeniem akcji w średniowieczu, wysokim poziomem trudności, zaś główny bohater zazwyczaj jest nieumarły, a porażka jest elementem gameplayu. Tarnow Souls zalicza się zatem do gatunku soulslike obok takich produkcji jak Bloodborne, Sekiro: Shadows Die Twice czy Elden Ring.

Co by było, gdyby akcja „Dark Souls” działa się w… Tarnowie? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Niphil – twórca gry „Tarnow Souls”. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe […]

WIemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →