fot. Niphil

„Tarnow Souls”, czyli polski odpowiednik „Dark Souls”. Czy produkcja podbije rynek gier indie?


24 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Co by było, gdyby akcja „Dark Souls” działa się w… Tarnowie? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Niphil – twórca gry „Tarnow Souls”.

Polskie Dark Souls? Nie, to nasze Tarnow Souls

Tarnow Souls to polska, fanowska produkcja inspirowana serią Dark Souls. Nie ma oczywiście budżetu japońskiej firmy FromSoftware, dlatego całość jest utrzymana w konwencji platformówkowej produkcji 2D z pixelartową grafiką. Gra jest jednocześnie fanowską kontynuacja Dark Souls – oczywiście z przymróżeniem oka. Będący głównym bohaterem Wybraniec budzi się w Tarnowie po zapaleniu Płomenia. Chcąc wrócić do swojego świata, bohater Tarnow Souls musi najpierw zmierzyć się z trawiącą miasto „Klątwą Meneli” oraz pokonać Imperatora Tarnowa.

tarnow souls
fot. Niphil

W czasie swojej wędrówki przez Tarnów bohater będzie musiał zmierzyć się pijanymi przeciwnikami i odkryje tajemnice polskiego miasta. Nie zabraknie oczywiście typowych dla gier tego gatunku walk z bossami, różnorodnych przeciwników czy lokalizacji charakterystycznych dla Tarnowa. Tarnow Souls zadebiutuje piątego sierpnia na platformie Game Jolt.

tarnow souls
fot. Niphil

Tarnow Souls – zobacz zwiastun

Połamane pady i rozwalone telewizory

Początki serii Souls sięgają roku 2009, kiedy na rynku ukazała się japońska produkcja Demon’s Souls, zaś dwa lata później swoją premierę miało Dark Souls. Gracz wciela się w bezimiennego, nieumarłego wojownika, który przemierza świat stylizowany na średniowieczne dark fantasy. Produkcja doczekała się dwóch sequeli. Seria Dark Souls okazała się być globalnym sukcesem – na całym świecie sprzedała się w blisko trzydziestu milionach egzemplarzy. Stała się również inspiracją dla twórców innych gier, tworząc zupełnie nowy gatunek gier, tzw. soulslike’ów. Charakteryzuje się on osadzeniem akcji w średniowieczu, wysokim poziomem trudności, zaś główny bohater zazwyczaj jest nieumarły, a porażka jest elementem gameplayu. Tarnow Souls zalicza się zatem do gatunku soulslike obok takich produkcji jak Bloodborne, Sekiro: Shadows Die Twice czy Elden Ring.

Co by było, gdyby akcja „Dark Souls” działa się w… Tarnowie? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Niphil – twórca gry „Tarnow Souls”. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Polskie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →