fot. EA Sports

Seria gier „FIFA” oficjalnie zmienia nazwę


11 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W świecie cyfrowej rozrywki kończy się pewna era. Gra sportowa FIFA od EA Sports po blisko trzydziestu latach zmieni nazwę.

FIFA kończy swój żywot

Ze względu na wygasający termin umowy między EA Sports a piłkarską federacją FIFA, o możliwości zmiany mówiło się już w październiku 2021 roku. Pojawiały się nawet teorie, że producenci gier chcieli odciąć się od FIFY w związku z licznymi skandalami i aferami korupcyjnymi, które miały miejsce na przestrzeni lat. Teraz stało się już jasne, że najnowsza FIFA będzie ostatnią odsłoną z serii noszącą ten tytuł. Licencja wygasa bowiem 31 grudnia 2022 roku. Nowa nazwa serii to EA SPORTS FC.

Sprawdź także: FIFA 22 póki co bez Benjamina Mendy’ego. EA Sports usunęło piłkarza

Co przed nami?

Czego możemy się spodziewać po kolejnych odsłonach? Czy koniec licencji oznacza jakieś drastyczne zmiany? Nieco światła w specjalnym oświadczeniu rzucił na sprawę wiceprezes wykonawczy EA Sports Cam Weber.

Nowa era rozpocznie się w lipcu 2023 roku – ale zanim to się stanie, w tym roku EA SPORTS dostarczy najlepszą grę w historii serii FIFA.

Do wszystkich fanów piłki nożnej,

Pragnę rozpocząć od podziękowania tej wspaniałej społeczności ponad 150 milionów fanów za pomoc w budowaniu największej piłkarskiej platformy rozrywkowej – EA SPORTS™ FIFA.

Po niemal 30 latach tworzenia przełomowych gier piłkarskich, wkrótce zaczniemy nową, ekscytującą erę!

W przyszłym roku to EA SPORTS FC stanie się przyszłością futbolu od EA SPORTS. Wraz z ponad 300 licencjonowanymi partnerami ze świata piłki nożnej jesteśmy gotowi, aby wynieść wirtualną rozgrywkę na nowy poziom, w imieniu wszystkich fanów tego sportu na całym świecie.

Wszystko, co kochasz w naszych grach, będzie też częścią EA SPORTS FC – znakomita rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, pilarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to nasze ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami, o których poinformujemy już wkrótce.

Nasza nowa, niezależna platforma przyniesie też nowe, wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności. Nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach podzielić się większą ilością szczegółów w kontekście opisanych wyżej planów.

EA SPORTS FC pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko… ale najpierw dostarczymy wam najlepszą grę z serii z naszym obecnym partnerem, FIFA. Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, aby wspólnie z wami budować przyszłość światowego futbolu i z radością zdradzimy więcej informacji o EA SPORTS FC latem 2023. Przyszłość tego sportu jest ogromna i jasna, a społeczność fanów piłki nożnej liczna w każdym z zakątków świata. Piłka nożna jest częścią EA SPORTS przez niemal trzydzieści lat, a dziś zapewniamy, że pozostanie nią także przez kolejne dekady.

Istniejemy, aby tworzyć przyszłość społeczności fanów futbolu. Czy jest on wirtualny, rzeczywisty, cyfrowy czy fizyczny, na końcu dnia to wszystko jest piłka nożna. Dziękujemy za Wasze nieustanne wsparcie.

Partnerzy EA Sports, tacy jak UEFA, NIKE czy ligi piłkarskie z poszczególnych krajów również pochlebnie wypowiadają się o przyszłości i dalej będą współpracować z firmą.

W zgodzie z naszą wspólną ideą, by służyć fanom futbolu na całym świecie, jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszego partnerstwa z EA SPORTS FC. Wspólnie chcemy dostarczać graczom najbardziej realistycznych i autentycznych doświadczeń, związanych z rozgrywkami klubowymi, które ekscytują kibiców na całym świecie.

– mówi Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA

FIFA nie zamierza jednak poddawać się bez walki i zamierza stworzyć swoje własne gry piłkarskie, już bez współpracy z EA Sports.

Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie najlepszą grą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. Nazwa FIFA jest jedynym oryginalnym tytułem o globalnym zasięgu. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 i FIFA 26, i tak dalej – nazwa FIFA jest niezmienna i pozostanie najlepsza.

Sektor gier interaktywnych i e-sportu jest na ścieżce niezrównanego wzrostu i dywersyfikacji. Celem FIFA jest zapewnienie, że będziemy mogli jak najlepiej wykorzystać wszystkie przyszłe opcje i zapewnić szeroką gamę produktów i możliwości dla graczy, fanów, stowarzyszeń członkowskich i partnerów” – dodaje szwajcarski działacz sportowy.

– skomentował Gianni Infantino, przewodniczący FIFA

W świecie cyfrowej rozrywki kończy się pewna era. Gra sportowa FIFA od EA Sports po blisko trzydziestu latach zmieni nazwę. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać FIFA kończy swój żywot Ze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →