fot. materiały prasowe

Tamara Przystasz i Krzysztof Stelmach w Miastosferze opowiadają o muzycznych eventach w erze pandemii


11 lipca 2021

Podziel się newsem:

Tamara Przystasz oraz Krzysztof Stelmach w ubiegły wtorek byli gośćmi podcastu Miastosfera i wraz z Noviką oraz Mr Lexem rozmawiali o skutkach pierwszego lockdownu, a także poruszyli wątek organizacji wydarzeń podczas pandemii.

Miastosfera – twardo i na poważnie o wydarzeniach muzycznych między lockdownami

W serii podcastów wydawanych przez Rytmy.pl ze współpracy z marką Samsung macie niepowtarzalną sposobność zetknąć się z muzyczną wiedzą, pochodzącą zza kulis. Tak artystycznych backstage’ów, jak i jeszcze dalszych drzwi, za którymi kryje się cała maszyna organizacyjna. W ostatnim odcinku, Novika oraz Mr Lex zaprosili do naszego warszawskiego studia Tamarę Przystasz z Follow The Step oraz Krzysztofa Stelmacha z warszawskiego Lunaparku. Jeśli chodzicie na imprezy lub koncerty w stolicy, istnieje spora szansa, że któreś z tej dwójki maczało palce w ich organizacji. We wtorkowym epizodzie Miastosfery, zdradzili to i owo na temat swojej pracy, a także okrasili to ówczesnymi realiami, w których kultura jest bardzo chciana i potrzebna, aczkolwiek – wciąż niepewna.

Przeczytaj: Czy prasa muzyczna ma dziś rację bytu? Szubrycht i Komar w Miastosferze

Miastosfera Stelmach Przystasz
fot. materiały prasowe

Tamara Przystasz: „Mam nadzieję, że rząd patrzy na nas poważnie. Nasz sektor to ogromne przychody dla naszego kraju”

Jednym z najważniejszych wątków poruszonych we wtorkowej Miastosferze był niewątpliwie temat organizacji muzycznych wydarzeń po ostatnim obluzowaniu obostrzeń oraz kwestia rządowego wsparcia dla branży muzycznej.

Mamy zezwolenie na zrobienie faktycznie imprezy masowej na 30-40 tysięcy osób z zastrzeżeniem oczywiście, że jest ona tylko dla osób zaszczepionych, natomiast jest to jakiś krok do przodu. Nie dostaliśmy od początku bana i było powiedziane, że jest totalny zakaz robienia imprez masowych. Dla nas jest to światełko w tunelu, wiemy już, że festiwal ma rację bytu i się odbędzie. Teraz pracujemy tylko nad tym, by można było wejść na festiwal chociażby z negatywnym wynikiem testu. To dla nas ważne, bo nie każdy ma możliwość zaszczepienia się, my jako organizatorzy namawiamy oczywiście, żeby ludzie się szczepili, żeby jak najprędzej wrócić do starej rzeczywistości.

– powiedziała Tamara Przystasz, nawiązując do organizacji FEST Festival 2021

Mimo wszystko czegoś brakuje, jesteśmy sektorem zarabiającym takie pieniądze, ale no nie, dla rządu chyba nie jesteśmy sektorem zarabiającym pieniądze. To było widać, jak późno została uruchomiona pomoc chociażby od Ministerstwa Kultury. Było widać, jak dziko to robili. Pomoc wypłynęła, ale nie było to do końca przemyślane. Jako beneficjent też takiej pomocy od Ministerstwa Kultury i tak uważam, że zabrakło pomysłu i świadomości, czym w ogóle jest nasza branża, jak ważną jest branżą i jak wielu ludzi pozostało kompletnie bez pomocy, zdanych totalnie na siebie. (…) W 2020 roku zostaliśmy za wcześnie zamknięci. Moim zdaniem to już spowodowało olbrzymią dziurę w naszej branży.

– dodał Krzysztof Stelmach
Miastosfera Stelmach Przystasz
fot. materiały prasowe

Miastosfera: rok 2020 a 2021 dla muzycznego przemysłu

W rozmowie z Mr Lexem oraz Noviką, zaproszeni goście porozmawiali także i tym, co działo się w przemyśle muzycznym przez ostatnie 1,5 roku i zastanowili się nad skutkami ostatnich lat dla branży kulturalnej.

Osobiście, dla mnie ten rok jest dwa razy gorszy niż poprzedni. W poprzednim było tak, że nikt jeszcze nie wiedział, co się do końca dzieje i jak z tym wirusem sobie radzić. Poradziliśmy sobie, każdy zacisnął zęby. U nas w spółkach też tak było, skończyło się finansowania dużych pomysłów, weszło się w taki tryb przetrwania, no i zaczęliśmy tak kombinować, żeby przetrwać, no i przetrwaliśmy. A teraz tak naprawdę dopiero teraz czuć ten ból, ból pierwszego lockdownu. I znowu jest tak, że nie wiemy, co się będzie działo. Już nas straszą kolejną falą, już w sierpniu przygotujmy się wszyscy, bo w sierpniu znowu będziemy mieli lockdown. Statystyki na razie tego nie pokazują, ale… I co robić? Planować zimę czy nie planować? Robić program czy nie robić?

– opowiedział Krzysztof Stelmach

Ja bym nie była tak pesymistyczna, dlatego że jeżeli chodzi o nas i nas rozwój i Follow The Step to faktycznie Fest Festivalu nie było, ale urodziło nam się nowe dziecko, Praga Centrum. Było coś pozytywnego, co wydarzyło się w 2020 roku, co dało nam dużego kopniaka, żeby robić coś fajnego więcej. Tak naprawdę trwało to do października i to były trzy, prawie cztery miesiące bardzo intensywnej pracy, która była czymś naprawdę pozytywnym. To nam dało też dużo czasu na przemyślenie strategii działania jeżeli chodzi o naszą firmę, strategię rozwoju festiwalu, jednego, drugiego, trzeciego.

– skontrowała Tamara Przystasz, mówiąc o udanych eventach Follow The Step
Miastosfera Stelmach Przystasz
fot. materiały prasowe

Tamara Przystasz i Krzysztof Stelmach w Miastosferze – zobacz najnowszy odcinek

Najnowszy odcinek podcastu Miastosfera z gościnnym udziałem Tamary Przystasz i Krzysztofa Stelmacha jest już dostępny na kanale IDEWTANGO na YouTubie, a także we wszystkich serwisach streamingowych.

Subskrybuj kanał IDEWTANGO na YouTube!

Branża rozrywkowa w pandemii: Tamara Przystasz (Follow The Step) & Krzysztof Stelmach (Lunapark)


Partnerem wiosennej ramówki jest Samsung, którego flagowe smartfony Samsung Galaxy S21 Ultra 5G wykorzystywane są przy realizacji nagrań naszych podcastów.

Tamara Przystasz oraz Krzysztof Stelmach w ubiegły wtorek byli gośćmi podcastu Miastosfera i wraz z Noviką oraz Mr Lexem rozmawiali o skutkach pierwszego lockdownu, a także poruszyli wątek organizacji wydarzeń podczas pandemii. Miastosfera – twardo i na poważnie o wydarzeniach muzycznych między lockdownami W serii podcastów wydawanych przez Rytmy.pl ze współpracy z marką Samsung macie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →