Tak Brzmi Miasto: Czas na eksport polskiej muzyki!


13 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle? To pytanie pasuje do wielu obszarów polskiej rzeczywistości – do muzyki także. Dlaczego nie podbijamy Zachodu, a może bardziej, jak go w końcu podbić – nad tym głowić będą się uczestnicy konferencji Tak Brzmi Miasto 2016, która odbędzie się w Krakowie.

Zaczęliśmy od pytania, bo wokół tego zagadnienia faktycznie więcej jest pytań niż odpowiedzi. Dlaczego nie udaje nam się podbić Zachodu? Ostatnio zastanawiał się u nas – w nieco prowokacyjny sposób – nad tym problemem Marcin Małecki.

Od pytań zaczynają się też materiały prasowe konferencji, która odbędzie się 11 i 12 listopada. “Czy amerykański sen naprawdę istnieje? Śpiewać po polsku czy po angielsku? Skąd wziąć pieniądze na zagraniczne trasy? W czym mogą pomóc Ci festiwale showcase’owe? W jakim kraju Twoja muzyka ma największą szansę?” – Tak Brzmi Miasto 2016: EXPORT będzie okazją do tego, by na te pytania w końcu znaleźć odpowiedzi.

– W trakcie ponad 20 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i prezentacji sięgniemy do doświadczeń międzynarodowych specjalistów – muzyków, organizatorów festiwali, menedżerów, dziennikarzy, wydawców – informują oganizatorzy wydarzenia skierowanego zwłaszcza do branży muzycznej i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą.

Uzupełnieniem konferencji jest część festiwalowa – to idealna okazja by pokazać światu najlepsze krakowskie zespoły “gotowe na eksport”. Centralny punkt programu to koncert zespołu Hańba!, w swej twórczości mocno nawiązującego do historii Polski.

Więcej informacji na stronie takbrzmimiasto.pl.

Sprawdź także:
5 problemów polskiej muzyki. Dlaczego nie potrafimy zrobić kariery za granicą?

Skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle? To pytanie pasuje do wielu obszarów polskiej rzeczywistości – do muzyki także. Dlaczego nie podbijamy Zachodu, a może bardziej, jak go w końcu podbić – nad tym głowić będą się uczestnicy konferencji Tak Brzmi Miasto 2016, która odbędzie się w Krakowie. Zaczęliśmy od pytania, bo wokół tego […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →