kadr z klipu do utworu „Kiedy pada śnieg"

T-raperzy znad Wisły powrócili po ponad dekadzie. Zaśpiewali z Moniką Borzym


19 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Po ponad dekadzie nieobecności T-raperzy znad Wisły powrócili w gościnnym występie w utworze Moniki Borzym. Artystka zaśpiewała piosenkę z repertuaru duetu – Kiedy pada śnieg.

Powrót po latach

W kategorii powrotów, których się nie spodziewaliśmy, ten zajmie wyjątkowo wysokie miejsce. T-raperzy znad Wisły, o których słuch zaginął ponad dziesięć lat temu (w 2009 roku wydali album zatytułowany Ekshumacja 2), pojawili się gościnnie w utworze Kiedy pada śnieg. Coveru jednego z największych przebojów w ich twórczości podjęła się Monika Borzym. Jedna z pierwszych rapowych ekip w historii naszego kraju dograła w piosence jedynie chórki do refrenu, jednak sam fakt ich pojawienia się jest zaskakujący, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności. Choć jazzowej wokalistce Monice Borzym nie jest obca współpraca z raperami, dogrywała się bowiem VNM-owi i Temu Typowi Mesowi, to nie jest też artystką, którą spodziewalibyśmy się zobaczyć we współpracy z T-raperami znad Wisły. Poniżej możecie sprawdzić efekty ich zaskakującej kooperacji.

Monika Borzym oraz T-Raperzy znad Wisły – Kiedy pada śnieg

Legendarni prekursorzy comedy rapu: T-raperzy znad Wisły

Gdy pierwsze sukcesy święcił Liroy, Wzgórze Ya-Pa 3 wydawało debiutancki album, a Peja i Nagły Atak Spawacza dissowali wspomnianego kielczanina, T-raperzy znad Wisły również mogli pochwalić się świetnym wynikiem sprzedażowym (ponad 100 tysięcy sprzedanych sztuk płyty Poczet królów polskich). Nikt jednak nie traktował ich specjalnie poważnie z racji na charakter ich muzyki. Dzisiaj mówimy już o pełnoprawnym comedy rapowym albumie koncepcyjnym, który z pewnością bardzo mocno spopularyzował muzykę rapową w naszym kraju. T-raperzy byli także też pierwszymi, którzy zaczęli robić rap stricte komercyjnie, co w XXI wieku jest absolutną normą. O ich znaczeniu dla dzisiejszego hip-hopu nie mówi się jednak niestety za wiele.

Po ponad dekadzie nieobecności T-raperzy znad Wisły powrócili w gościnnym występie w utworze Moniki Borzym. Artystka zaśpiewała piosenkę z repertuaru duetu – Kiedy pada śnieg. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →