„Szanujemy żywność” – Biedronka przecenia produkty z krótkim terminem


28 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

W części sklepów sieci Biedronka możemy za pół ceny kupić produkty, które mają krótką datę przydatności.

Biedronka przecenia żywność z bliskim terminem przydatności o 50%

Pilotażowy program przeceniania produktów z bliskim terminem ważności to dobra okazja, by zaoszczędzić na zakupach. Jest to także ekologiczne działanie mające na celu zmniejszenie marnowania jedzenia przez sklepy sieci Biedronka.

W początkowej fazie w akcji weźmie udział 136 sklepów zlokalizowanych w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Wybrane produkty spożywcze z bliskim terminem przydatności przecenione o 50% będą wyróżnione na froncie specjalną naklejką, na której znajduje się hasło przewodnie akcji Szanujemy żywność.

Program przecen żywności z bliskim terminem do spożycia o 50% to nasz nowy test i będziemy uważnie obserwować zainteresowanie klientów taką formułą. Liczymy, że dzięki niej jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z doskonałej jakości produktów spożywczych Biedronki w bardziej okazyjnych cenach. Jednocześnie razem z klientami będziemy mogli dołożyć kolejną cegiełkę w naszym systemie ograniczania marnowania żywności.

Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka
Biedronka przecenia produkty z bliskim terminem ważności

Podobne rozwiązanie zostało już wprowadzone m.in. w sklepach Lidl, Kaufland czy Auchan.

Biedronka od 2016 roku działa na rzecz przeciwdziałania marnowaniu żywności. W 2019 roku 1639 sklepów z całej Polski współpracowało z ponad 80 Organizacjami Pożytku Publicznego, w tym chociażby z Bankami Żywności.

W części sklepów sieci Biedronka możemy za pół ceny kupić produkty, które mają krótką datę przydatności. Biedronka przecenia żywność z bliskim terminem przydatności o 50% Pilotażowy program przeceniania produktów z bliskim terminem ważności to dobra okazja, by zaoszczędzić na zakupach. Jest to także ekologiczne działanie mające na celu zmniejszenie marnowania jedzenia przez sklepy sieci Biedronka. […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: