Książkowy przebój podstawą nowego serialu od twórców „Peaky Blinders” i „Stranger Things”
Obserwuj nas na instagramie:
Nagrodzona Pulitzerem i osadzona w realiach II wojny światowej książka Światło, którego nie widać została przeniesione na ekran w formie czteroczęściowego miniserialu Netfliksa.
Wojenna historia i książkowy bestseller
Powieść amerykańskiego pisarza, Anthony’ego Doerra, opublikowana została w 2014 roku. To historia Marie-Laure, niewidomej francuskiej nastolatki, oraz Wernera, służącego w Wehrmachcie niemieckiego chłopca, których losy splatają się w okupowanej Francji podczas oblężenia Saint-Malo, gdy oboje usiłują przetrwać koszmar II wojny światowej. Światło, którego nie widać zostało wyróżnione Nagrodą Pulitzera w kategorii fikcja literacka i było finalistą National Book Award. Powieść spodobała się także u nas – polskie wydanie powieści zostało nagrodzone tytułem Książki Roku 2015 portalu Lubimyczytać.pl w kategorii powieść historyczna.
Światło, którego nie widać od twórcy hitowych produkcji
W związku z powyższymi sukcesami nie powinno nikogo dziwić, że historia Marie-Laure i Wernera została przeniesiona na ekran. Produkcją zajęło się 21 Laps Entertainment Shawna Levy’ego (Stranger Things, Free Guy, Cień i kość, Nowy początek), a za scenariusz odpowiada Steven Knight, twórca Peaky Blinders i Taboo, a także scenarzysta filmu Locke. Wszystkie cztery odcinki (serial ma być zamkniętą całością) wyreżyserował Shawn Levy – pojawią się one na Netfliksie 2 listopada.
Arii Mii Loberti w roli Marie-Laure
Serial Światło, którego nie widać ma też imponującą obsadę. Nie tylko z powodu rozpoznawalnych nazwisk. Bo owszem, na ekranie na drugim planie zobaczymy Marka Ruffalo (Iluzja, Avengers, Zodiak), Hugh Lauriego (Dr House, Nocny recepcjonista), a także Felixa Kammerera, którego wszyscy pamiętają z głównej roli w Na Zachodzie bez zmian i Louisa Hofmanna kojarzonego z Dark. Ale najbardziej imponuje udział Arii Mii Loberti w roli Marie-Laure. To kolejny krok w kierunku inkluzywności przy wyborze odtwórców filmowo-serialowych ról. Amerykanka, podobnie jak jej bohaterka, jest niewidoma. Co więcej, nie ma żadnego doświadczenia aktorskiego, choć znane jest jej działanie jako rzeczniczki praw człowieka. Zajmuje się tym w zasadzie od dziecka. W 2018 roku wystąpiła na TEDxTalk, gdzie opowiadała o swoich zmaganiachz zastraszaniem, wykorzystywaniem i dyskryminacją w szkole.
Obejrzyj zwiastun serialu Światło, którego nie widać:
Nagrodzona Pulitzerem i osadzona w realiach II wojny światowej książka Światło, którego nie widać została przeniesione na ekran w formie czteroczęściowego miniserialu Netfliksa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wojenna […]
Obserwuj nas na instagramie: