Paulo Coelho nie, Clint Eastwood tak. Premiery kinowe 2 grudnia

Obserwuj nas na instagramie:

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów.

Wiem, że chcecie iść na film o młodości Paulo Coelho (Paulo Coelho. Niesamowita historia), ale błagam, nie róbcie tego (szalone 11% na rottentomatoes.com). Nie warto nawet po to, żeby się pośmiać z króla złotych myśli. W zamian proponujemy trzy konkretne tytuły, na których na pewno się nie przejedziecie.

Sully

brody-clint-eastwoods-sully-existential-burden-1200

Spodoba ci się, jeśli… całe życie czekałeś/łaś na połączenie Tom Hanks + Clint Eastwood. Wreszcie! A jeśli mgliście pamiętasz, jak Chesley “Sully” Sullenberger uratował masę ludzi przed śmiercią na rzece Hudson, to to, co się działo dalej, zaskoczy cię jeszcze bardziej.

Dlaczego ludzie się jarają? Bo jeszcze nigdy nie zawiedli się na filmie Clinta Eastwooda (Za wszelką cenę, Gran Torino, Snajper, Listy z Iwo Jimy – mam wymieniać dalej?).

Jaka jest opinia krytyków? Ciasno zapakowana akcja, dużo napięcia, Ameryka zwycięża we wszystkim. Bardzo zadowoleni.

“Cud na rzece Hudson”, czyli kapitan Sully ląduje pasażerskim samolotem na wodzie i nikomu nie dzieje się krzywda. Rzeczywiście cud, ale to, co działo się potem, przechodzi ludzkie pojęcie. Śledztwo w sprawie słuszności bohaterskiego czynu ujawnia fakty, które mogą zniszczyć reputację i karierę kapitana.

reżyseria: Clint Eastwood; obsada: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney

Lament

Spodoba ci się, jeśli… zawsze wiedziałeś/-aś, że południowokoreańskie kino jest lepsze od hollywoodzkiego, nie boisz się drastycznych scen i jesteś gotowy/wa płakać z powodu napięcia w filmie.

Dlaczego ludzie się jarają? Bo film trwa dwie i pół godziny i podobno nie daje odpocząć ani odsapnąć – palpitacje gwarantowane.

Jaka jest opinia krytyków? Na przemian zabawa i rozpacz. Groza niepewności w wioskowym noir. 98% na rottentomatoes.com.

Szaleństwo, choroba, czy seria morderstw? Kiedy gwałtowne zgony ścielą się gęsto, nieporadny i ospały Jong-goo próbuje rozwiązać krwawą zagadkę. Życie w sennej wiosce wymyka się spod kontroli, a mieszkańcy muszą się skonfrontować z nieznanymi i przerażającymi siłami. Komu zaufać? Najlepiej nikomu.

reżyseria: Hong-jin Na; obsada: Do-Won Kwak, Jeong-min Hwang, Woo-hee Cheon

Lion. Droga do domu

lion-dev-patel

Spodoba ci się, jeśli… lubisz wzruszenia i historie chwytające za serce. I pamiętasz jak Dev Patel występował w Skins jako pocieszny niezdara.

Dlaczego ludzie się jarają? Dev Patel staje się powoli niezależna gwiazdą – po Slumdogu, Hotelu Marigold i wreszcie Chappiem chyba nieuniknione jest, że czeka go owocna kariera.

Jaka jest opinia krytyków? Bardzo przychylna, “jeśli jesteś człowiekiem, to cię to ruszy” oznacza chyba, że rozczulenie gwarantowane.

Nicole Kidman jest jego przyszywaną mamą, ale on nie może zapomnieć o swojej biologicznej rodzinie. Po 25 latach Saroo wyrusza w nieoczekiwaną podróż do Indii w poszukiwaniu utraconego domu i rodziny.

reżyseria: Garth Davis; obsada: Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów. Wiem, że chcecie iść na film o młodości Paulo Coelho (Paulo Coelho. Niesamowita historia), ale błagam, nie róbcie tego (szalone 11% na rottentomatoes.com). Nie warto nawet po to, żeby się pośmiać z […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →