Sufjan Stevens zapowiada nowy album poruszającym singlem „America”

Podziel się newsem:

Już niedługo premierę będzie miał nowy album Sufjana Stevensa – The Ascenison. Tymczasem posłuchajcie jego zapowiedzi – przejmującego singla America.

Kolejne wydawnictwo od Sufjana Stevensa nadchodzi!

Sufjan Stevens nie zwalnia tempa! Artysta spory zastrzyk sławy otrzymał wraz z premierą kinowego hitu z 2017 roku – Tamte dni, tamte noce, bowiem w soundtracku do filmu znalazły się trzy jego utwory: Visions of Gideon, Futile Devices w remiksie Dovemana oraz oczywiście światowy przebój – Mystery of Love.

Sufjan Stevens – Mystery of Love

Sufjan Stevens – Aporia

W marcu 2020 roku ukazał się jego nowy album Aporia, składający się z 21 utworów inspirowanych kompozytorami New Age, takimi jak John Carpenter czy Mike Oldfield. 50% dochodów ze sprzedaży tego wydawnictwa, Stevens przeznaczył na walkę ze skutkami wirusa COVID19.

Sufjan Stevens zapowiada nowy album

Dziś Amerykanin powraca z zapowiedzią czegoś zupełnie nowego. Siódmy solowy projekt muzyka i wokalisty a jednocześnie pierwszy po Carrie & Lowell z 2015 roku, ujrzy światło dzienne już 28 sierpnia. Album The Ascenison zostanie wydany nakładem wytwórni Asthmatic Kitty Records. Tracklista płyty prezentuje się następująco.

Sufjan Stevens – The Ascenison, tracklista:

 1. Make Me An Offer I Cannot Refuse
 2. Run Away With Me
 3. Video Game
 4. Lamentations
 5. Tell Me You Love Me
 6. Die Happy
 7. Ativan
 8. Ursa Major
 9. Landslide
 10. Gilgamesh
 11. Death Star
 12. Goodbye To All That
 13. Sugar
 14. The Ascension
 15. America
Sufjan Stevens The Ascension

Zapowiedź albumu The Ascension – posłuchaj singla America

Już teraz możecie posłuchać zapowiedzi tego albumu. Jest nim wyjątkowy singiel zamykający płytę The AscensionAmerica. Tytuł jest równie wymowny, co zawartość nowego singla Sufjana, który brzmi jak błagalna epopeja do nieuchwytnej siły, o uchronienie przed zatraceniem. Artysta śpiewa między wierszami między innymi:

Nie rób mi tego, co zrobiłeś Ameryce.

Choć przekaz nowego utworu Sufjana Stevensa jest raczej czytelny, zdaje się, że w tym utworze większe pole do interpretacji stanowi ponad 12-minutowa warstwa muzyczna, w której ambientowe brzmienie syntezatorów przenika się z szarżami wściekłych gitar, zabierając słuchaczy w muzyczną podróż pełną skrajnych emocji – nadziei, złości i bezsilności.

Co ciekawe, utwór America powstał już w 2015 roku. Brzmi jak proroczy sen. Posłuchajcie całości.

Sufjan Stevens – America

Już niedługo premierę będzie miał nowy album Sufjana Stevensa – The Ascenison. Tymczasem posłuchajcie jego zapowiedzi – przejmującego singla America. Kolejne wydawnictwo od Sufjana Stevensa nadchodzi! Sufjan Stevens nie zwalnia tempa! Artysta spory zastrzyk sławy otrzymał wraz z premierą kinowego hitu z 2017 roku – Tamte dni, tamte noce, bowiem w soundtracku do filmu znalazły […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.