Stranger Things – w chacie Hoppera powstał escape room

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Wszyscy, którzy oglądali serial Stranger Things kojarzą starą, drewnianą chatę w lesie, w której mieszkał komendant policji Jim Hopper. Każdy może odwiedzić to miejsce, gdyż zostało ono zaaranżowane na escape room.

Escape room to popularna forma rozrywki, która polega na tym, że zostajemy zamknięci w pomieszczeniu i rozwiązując różnego rodzaju zagadki, musimy znaleźć sposób na wydostanie się z niego.

Pokoje zagadek powstały już jakiś czas temu, ale nadal stanowią świetny sposób na rozrywkę dla rodziny, grupy znajomych, czy na integrację dla pracowników. Jeden z escape roomów powstał w miejscu, gdzie kręcono serial Stranger Things.

Escape room inspirowany serialem Stranger Things

W Stanach Zjednoczonych powstał escape room dla fanów serialu Stranger Things i to w oryginalnej lokalizacji z serialu.

Fikcyjne miasteczko Hawkins jest kręcone w Atlancie, w stanie Georgia. Jedną z najbardziej charakterystycznych lokalizacji jest chata Hoppera, która obecnie jest wykorzystywana jako escape room inspirowany produkcją Netflixa.

W drewnianym domku, w drugim sezonie dużo czasu spędzała Eleven, która wówczas pozostawała pod opieką Hoppera. Niestety, w trzecim sezonie chatka została zrównana z ziemią. Ale tylko w serialu ;)

Chata znajduje się w centrum rozrywki Escape Woods w Sleepy Hollow Road, na który składa się wiele pokoi zagadek. Stąd pomysł na takie wykorzystanie tego miejsca.

Ucieczka z chaty kosztuje 33 dolary za osobę. Można też grać w grupie 10-osobowej za 309 dolarów.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: