kadr z zapowiedzi dokumentu „Stan Lee”

Sto lat Stana Lee. Marvel zapowiedział dokument o twórcy komiksów


29 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Stan Lee bohaterem produkcji dokumentalnej. Marvel zapowiedział ją w dniu, w którym najpopularniejszy autor komiksów na świecie obchodziłby setne urodziny.

Stan Lee bohaterem dokumentu

Marvel wyjawił, że w 2023 roku na Disney+ pojawi się dokumentalna produkcja poświęcona jednej ze współczesnych ikon nie tylko komiksu, ale i popkultury w ogóle. Stan Lee przez lata był twarzą Marvel Comics i wszystkiego, co z tą firmą związane. Czy było to sprawiedliwe wobec innych twórców, między innymi Jacka Kirby’ego oraz Steve’a Ditko, lepiej ocenić samemu. Kirby stworzył z Lee między innymi Hulka, Fantastyczną Czwórkę czy X-Men. Ditko z kolei jest twórcą Doktora Strange’a i współtwórcą Spider-Mana, dziś chyba najpopularniejszego bohatera z kart komiksów Marvela. To jednak Stan Lee przez lata pojawiał się w filmach spod szyldu Domu Pomysłów, brał udział w konwentach i spotkaniach z fanami. Jego droga rozpoczęła się w 1939 roku, kiedy dołączył do przodka Marvel ComicsTimely Comics. Na łamach pierwszego numeru Timely zadebiutowali między innymi Człowiek-Pochodnia czy Namor.

Sprawdź także: Ostatnie życzenie umierającego fana? Możliwość zagrania w Marvel Midnight Suns

Lee przez następne lata aktywnie działał w ramach Atlas Comics, a na początku lat 60., wraz ze swoim byłym współpracownikiem z Timely, Jackiem Kirbym, stworzyli Fantastyczną Czwórkę. Otworzyło to całkiem nowe możliwości dla twórców komiksów i zrewolucjonizowało tę dziedzinę kultury, co prawdopodobnie zobaczymy w nadchodzącej produkcji. Lee zmarł w listopadzie 2018 roku. Miał 95 lat.

Stan Lee był równie wyjątkowy, jak postacie, które stworzył. Dla fanów Marvela z całego świata sam był bohaterem i miał moc do inspirowania, zabawiania i łączenia ludzi. Skalę jego wyobraźni przewyższało tylko jego wielkie serce

– pisał w 2018 roku prezes Disneya, Bob Iger.

Stan Lee – zapowiedź

Stan Lee bohaterem produkcji dokumentalnej. Marvel zapowiedział ją w dniu, w którym najpopularniejszy autor komiksów na świecie obchodziłby setne urodziny. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →