kadr z zapowiedzi dokumentu „Stan Lee”

Sto lat Stana Lee. Marvel zapowiedział dokument o twórcy komiksów


29 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Stan Lee bohaterem produkcji dokumentalnej. Marvel zapowiedział ją w dniu, w którym najpopularniejszy autor komiksów na świecie obchodziłby setne urodziny.

Stan Lee bohaterem dokumentu

Marvel wyjawił, że w 2023 roku na Disney+ pojawi się dokumentalna produkcja poświęcona jednej ze współczesnych ikon nie tylko komiksu, ale i popkultury w ogóle. Stan Lee przez lata był twarzą Marvel Comics i wszystkiego, co z tą firmą związane. Czy było to sprawiedliwe wobec innych twórców, między innymi Jacka Kirby’ego oraz Steve’a Ditko, lepiej ocenić samemu. Kirby stworzył z Lee między innymi Hulka, Fantastyczną Czwórkę czy X-Men. Ditko z kolei jest twórcą Doktora Strange’a i współtwórcą Spider-Mana, dziś chyba najpopularniejszego bohatera z kart komiksów Marvela. To jednak Stan Lee przez lata pojawiał się w filmach spod szyldu Domu Pomysłów, brał udział w konwentach i spotkaniach z fanami. Jego droga rozpoczęła się w 1939 roku, kiedy dołączył do przodka Marvel ComicsTimely Comics. Na łamach pierwszego numeru Timely zadebiutowali między innymi Człowiek-Pochodnia czy Namor.

Sprawdź także: Ostatnie życzenie umierającego fana? Możliwość zagrania w Marvel Midnight Suns

Lee przez następne lata aktywnie działał w ramach Atlas Comics, a na początku lat 60., wraz ze swoim byłym współpracownikiem z Timely, Jackiem Kirbym, stworzyli Fantastyczną Czwórkę. Otworzyło to całkiem nowe możliwości dla twórców komiksów i zrewolucjonizowało tę dziedzinę kultury, co prawdopodobnie zobaczymy w nadchodzącej produkcji. Lee zmarł w listopadzie 2018 roku. Miał 95 lat.

Stan Lee był równie wyjątkowy, jak postacie, które stworzył. Dla fanów Marvela z całego świata sam był bohaterem i miał moc do inspirowania, zabawiania i łączenia ludzi. Skalę jego wyobraźni przewyższało tylko jego wielkie serce

– pisał w 2018 roku prezes Disneya, Bob Iger.

Stan Lee – zapowiedź

Stan Lee bohaterem produkcji dokumentalnej. Marvel zapowiedział ją w dniu, w którym najpopularniejszy autor komiksów na świecie obchodziłby setne urodziny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Stan Lee […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →