„Squid Game”, reż. Hwang Dong-hyuk

Squid Game” z drugim sezonem? Jest na co czekać


28 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Squid Game bije rekordy popularności na Netflixie. Nie tylko stał się najchętniej oglądalną koreańską produkcją, ale i globalnym numerem jeden. Drugi sezon serialu to oczywista oczywistość?

Squid Game niekwestionowanym liderem

Serial zadebiutował na Netflixie w połowie września i okazał się totalnym produkcyjnym hitem. Według danych platformy streamingowej, ponad 130 milionów osób obejrzało Squid Game w przeciągu 23 dni jego bytności na platformie, przez co stał się on najpopularniejszym dostępnym tam tytułem. Obecnie wartość serialu ustępuje jedynie kapitałowi Gry o Tron, ale wszystko może się jeszcze zmienić. A zależy to od domniemanego drugiego sezonu.

W skrócie: Squid Game opowiada o ludziach, którzy zmuszeni swoją sytuacją finansową, godzą się na wzięcie udziału w turnieju dziecięcych gier. Nagrodą za wygranie wszystkich jest 45,5 mld południowokoreańskich wonów. Przegrana jednak ma swoje konsekwencje – śmierć. Mimo tego, że uczestnicy są świadomi zagrożenia, większość decyduje się na podjęcie ryzyka.

Squid Game sezon 2 Netflix
kadr z serialu

Drugi sezon to pewniak? Materiału na kontynuację jest sporo

Reżyserem oraz scenarzystą serialu jest Hwang Dong-hyuk, który nie ukrywa, że ma wizję na dalszy ciąg produkcji. W rozmowie z „The Guardian” przyznał, że wraz z Netflixem rozważają o przyszłości Squid Game.

Oczywiście, że toczą się dyskusje. To nieuniknione, ponieważ osiągnęliśmy wielki sukces. Zastanawiam się nad tym. Układam już sobie w głowie misterny plan, ale nie zamierzam pracować nad nim od razu. Jest jeszcze jeden film, który bardzo chcę nakręcić. Zastanawiam się, co zrobić najpierw. Zamierzam porozmawiać z Netflixem

– powiedział Hwang Dong-hyuk
Squid Game sezon 2 Netflix
kadr z serialu

Przeczytaj: Minister Czarnek o „Squid Game”. Nie wiem, ale się wypowiem

Warto zauważyć, że w tym konkretnym przypadku, zarówno prequel, jak i sequel ma świetny potencjał fabularny. Osobiście chyba nawet wolałabym dostać serial o początkach organizacji tych zawodów niż bezpośrednią kontynuację. Na tym etapie samo zakończenie było dostatecznie mocne.

Drugi sezon Squid Game najpewniej się pojawi, jednak oficjalnie nic nie zostało potwierdzone. Na pytanie, kiedy premiera, też jest jeszcze za wcześnie.

Squid Game bije rekordy popularności na Netflixie. Nie tylko stał się najchętniej oglądalną koreańską produkcją, ale i globalnym numerem jeden. Drugi sezon serialu to oczywista oczywistość? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →