kadr z serialu "Squid Game"

Squid Game” ma szanse zostać najpopularniejszym serialem na Netflixie


28 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Squid Game to nowy serial z gatunku koreańskich dram, który niedawno zadebiutował na Netflixie. CEO platformy stwierdził, że tytuł wkrótce może stać się najchętniej oglądaną produkcją.

Squid Game z mocnym debiutem

Koreański serial w dokładnie cztery dni po premierze wspiął się na pierwsze miejsce netflixowej listy przebojów. Był pierwszą produkcją z Południowej Korei, która tak szybko i skutecznie przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Ted Sarandos, CEO Netflixa, widzi w serialu ogromny potencjał na prawdziwy, międzynarodowy hit.

Squid Game z pewnością będzie naszym największym nieanglojęzycznym programem na świecie. Są bardzo duże szanse, że będzie to nasz największy program w historii

– stwierdził Sarandos
Squid Game najpopularniejszym serialem Netflixa
kadr z serialu

Squid Game popularniejszy od Bridgertonów i Lupina?

Każdy, kto nieco liznął koreańskiego kina i ceni sobie poczucie wiecznego dyskomfortu podczas oglądania – powinien być zadowolony. Serial opowiada o tym, jak kilkaset osób zostało zaproszonych do wzięcia udziału w pewnej tajemniczej grze. Łączy je jedno: wszyscy z nich mają problemy finansowe. Zostali skuszeni gigantyczną nagrodą: stawką jest kilkadziesiąt miliardów południowokoreańskich wonów. O pieniądze rywalizują ze sobą na tajnym, zamkniętym terenie, grając w tradycyjne, dziecięce zabawy. Przegrani – umierają.

Przeczytaj: Netflix ujawnił najpopularniejsze tytuły na platformie

Netflix popularność dostępnych na platformie tytułów mierzy, posiłkując się statystykami, ile osób obejrzało dany film lub serial przez co najmniej dwie minuty w ciągu pierwszych 28 dni, od kiedy zostały one dodane do bazy. Squid Game miał swoją premierę 17 września – więc pełne dane otrzymamy dopiero, gdy program będzie figurował w bibliotece przez równe cztery tygodnie. Obecnie palma pierwszeństwa przypada serialowi Bridgertonowie, a tuż za nim plasuje się francuski thriller, Lupin.

Squid Game | Official Trailer | Netflix

Squid Game to nowy serial z gatunku koreańskich dram, który niedawno zadebiutował na Netflixie. CEO platformy stwierdził, że tytuł wkrótce może stać się najchętniej oglądaną produkcją. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →