„Squid Game 2” jeszcze w tym roku. Za co pokochaliśmy pierwszy sezon serialu?
Obserwuj nas na instagramie:
Południowokoreański serial z 2021 roku był gigantycznym sukcesem. Squid Game skazane było na powodzenie – łączyło w końcu kilka rzeczy, które kochają widzowie.
Jeden z najpopularniejszych seriali na świecie
Pierwszy sezon Squid Game przedstawiał brutalną grę, w której setki osób w kryzysie rywalizuje o wysoką nagrodę finansową. Haczyk był jeden – przeżyć mógł tylko zwycięzca. Dystopijna produkcja z Korei Południowej została jednym z najpopularniejszych seriali na świecie (cztery tygodnie po premierze obejrzało go aż 111 milionów widzów), więc wszyscy czekają na nowy sezon.
Stare i nowe postacie w Squid Game 2
O tym, że będzie, wiadomo w zasadzie od początku. I choć na pewno pojawią się nowi bohaterowie i wątki, Netflix potwierdził, że do Squid Game 2 powrócą odtwórca roli głównego bohatera Gi-huna, Lee Jung-jae, a także Lee Byung-hun jako Front Man i Wi Ha-joon jako detektyw Jun-ho. Nie zabraknie również nowych postaci, które zagrają: Yim Si-wan (członek k-popowego zespołu ZE:A), Kang Ha-Neul, Park Sung-hoon i Yang Dong-geun.
Jeszcze w tym roku!
Kiedy zobaczymy Squid Game 2? Okazuje się, że jeden z najpopularniejszych seriali w całej historii Netfliksa, który trafił na pierwsze miejsce w 94 krajach, będzie dostępny jeszcze w tym roku. Widnieje to czarno na białym w specjalnym liście do akcjonariuszy, więc raczej nie powinno być przesunięć, choć dokładny dzień premiery nie jest znany (jedyna zadebiutowała 17 września 2021 r.)
Od razu naszła nas ochota, żeby obejrzeć Squid Game ponownie. Przy okazji przypomnieliśmy sobie, za co pokochaliśmy tę produkcję:
- Za opartą na tajemnicy historię – Squid Game to trochę serialowy kryminał czy thriller, trochę horror, a trochę opowieść o sportowej rywalizacji, w której kibicujemy bohaterom na ekranie. Najważniejsze pozostaje jednak to, kto za tym wszystkim stoi!
- Choć to serial fabularny, z powodu licznych konkurencji ma mocne wstawki typu reality show (co wykorzystano później przy produkcji Squid Game: Wyzwanie). Wyzwania, przed którymi stają Gi-hun i reszta to trochę podkręcone wersje tych znanych z Ninja Warrior lub z teleturniejów, gdzie uczestnicy rozwiązują zagadki logiczne.
- Mocne sceny „nie dla dzieci” – czasami na ekranie jest mocno jak w Grze o tron, a czasami aby odwrócić wzrok wystarczy sama wizja tego, co się zaraz wydarzy. A nawiązując jeszcze do popularnego serialu fantasy – tu zginąć może każdy, nawet nasi ulubieńcy. Króluje zaskoczenie, a śmiertelna wyliczanka nie oszczędza nikogo!
- Koreańskie wątki – nie da się ukryć, że osadzenie akcji w Korei Południowej tylko przysporzyło serialowi popularności. Dziś króluje wszystko, co „k-”: muzyka, produkty, estetyka i filmy. Szczególnie takie, jak np. Parasite…
- … z którym Squid Game ma wiele punktów stycznych. Przede wszystkim poprzez ukazanie realiów życia i klas społecznych bohaterów. Nie jest to wątek pierwszoplanowy, bo najbardziej ekscytująca jest tu rywalizacja i walka o wielką przeszkloną skarbonkę wiszącą pod sufitem, ale nie ukrywajmy – bardzo istotny. Bez niego ten serial nie miałby aż takiej głębi i fabularnego sensu!
Południowokoreański serial z 2021 roku był gigantycznym sukcesem. Squid Game skazane było na powodzenie – łączyło w końcu kilka rzeczy, które kochają widzowie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Jeden […]
Obserwuj nas na instagramie: