Activision / CODSploitz / Kotaku

Sprawa pieska z „Call of Duty” nabiera coraz to większego rozpędu


01 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Słynny Call Of Duty Pup został splagiatowany? Tak uważa autor oryginalnej postaci, który jest również oddanym graczem Call of Duty.

Miano najsławniejszego psiaka świata gier wyłonione

Jeśli tytuł Call of Duty nie jest Wam obcy, to ostatnimi czasy na pewno widzieliście nowo dodane skórki, które mają na celu “przypominać Wam to, co widzieliście już wcześniej”. W grze pojawili się bowiem John McClain z Die Hard czy też Ghostface ze Scream. Rozgrywka przywitała również uroczego pieska, który wygląda zbyt znajomo dla projektującego go artysty, który oskarżył wydawcę o plagiat.

Przeczytaj także: Call of Duty z odnowionymi odsłonami? Activision rozważa wydanie remasterów starszych tytułów popularnej gry

Call of Duty
fot. kadr z gry

Skin psiaka pojawił się podczas jednej z aktualizacji czwartego sezonu Call of Duty: Warzone. Wśród dodanych do gry urozmaiceń wymieniono kilka znanych postaci, takich jak Terminatory z Terminatora 1 i 2, a także uroczą skórkę psa, która jak się okazuje, została oskarżona o plagiat przez artystę koncepcyjnego Sail Lin.

Za pośrednictwem Twittera i swojej własnej strony na ArtStation oskarżył on Activision Blizzard o kradzież jego pracy. W oświadczeniu Sail Lin powiedział:

Activision nie skontaktowało się ze mną. Nie wiedziałem nic o tej skórce przed jej ogłoszeniem.

Jestem oryginalnym artystą, z którego plagiatowano nadchodzącą skórkę COD VANGUARD Samoyed. Dopiero w momencie ogłoszenia dowiedziałem się, że moja praca została splagiatowana. Mimo że również jestem graczem COD, jestem bardzo rozczarowany, że moja praca została w ten sposób wykorzystana przez tak dużą firmę jak Activision. Dotarłem do Activision z prośbą o wyjaśnienie i/lub rekompensatę i mam nadzieję, że sytuacja zostanie wkrótce rozwiązana. Jako indywidualny artysta, mogę zrobić tylko tyle i muszę o tym mówić, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości

– czytamy w poście na stronie ArtStation oskarżającym wydawcę Call of Duty o plagiat.

Post następnie dostarcza nam zarówno oryginalną sztukę, jak i zrzuty ekranu z wideo zatytułowanego Floof Fury Tracer Pack – Heroic Loyal Samoyed Kim Tae Young Skin – Season 4 Reloaded. Filmu o tym tytule nie można znaleźć na oficjalnym kanale gry, ale można go obejrzeć na innych kanałach na YouTube.

Floof Fury Tracer Pack Bundle Showcase, zobacz!

Słynny Call Of Duty Pup został splagiatowany? Tak uważa autor oryginalnej postaci, który jest również oddanym graczem Call of Duty. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Miano najsławniejszego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →