kadr z serialu „The Playlist”

Jaka jest geneza platformy Spotify? Netflix prezentuje pierwszy trailer miniserialu


28 września 2022

Podziel się newsem:

Netflix prezentuje pierwszy trailer miniserialu The Playlist opowiadającego historię założenia platformy Spotify.

Jak powstał Spotify?

Historie powstawania potężnych firm generujących miliardowe zyski od dawna fascynują producentów filmowych. W ostatnich latach otrzymaliśmy m.in. McImperium o McDonaldzie czy film Steve Jobs, który skupiając się na jego postaci, przedstawiał genezę marki Apple. Jak dotąd Spotify w przestrzeni kinowej oraz serialowej było jednak niewiadomą. Wraz z Netflixem podjęli decyzję, że nadszedł czas, by to zmienić. Do sieci trafił bowiem pierwszy zwiastun miniserialu zatytułowanego The Playlist, który w sześciu odcinkach opowie historię Daniela Eka i pozostałych osób zaangażowanych od samych początków w powstanie szwedzkiej platformy streamingowej, która stała się światowym potentatem. Za kamerą stanęli Per-Olav Sørensen oraz Hallgrim Haug. W rolę Daniela Eka wcielił się Edvin Endre, znany m.in. z ról Erlendura w serialu Wikingowie czy fińskiego skoczka narciarskiego Mattiego Nykänena w filmie Eddie zwany Orłem. Poniżej możecie sprawdzić pierwszy trailer serialu o Spotify, The Playlist, który zadebiutuje na Netflixie już 13 października.

Trailer serialu The Playlist

Światowy potentat streamingu muzycznego

Spotify jest dziś jedną z największych platform streamingowych na świecie. Według statystyk podsumowujących drugi kwartał 2022 roku abonentami wersji premium serwisu jest aż 188 milionów osób na całym świecie. Jest to wzrost w skali roku o 23 miliony użytkowników. Miesięcznie platformy używa średnio 422 miliony osób. W ubiegłym roku Spotify wygenerowało 9,66 miliarda dolarów przychodu, co stanowi wzrost względem 2020 roku o 22%. Platforma udostępnia swoim użytkownikom blisko 70 milionów utworów muzycznych i 2.9 miliona podcastów. Średni dzienny czas korzystania ze Spotify na świecie wynosi blisko dwie godziny, dokładnie 118 minut.

Netflix prezentuje pierwszy trailer miniserialu The Playlist opowiadającego historię założenia platformy Spotify. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Jak powstał Spotify? Historie powstawania potężnych firm […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →