materiały prasowe

„Spider-Man: No Way Home” z ogromnym sukcesem sprzedażowym


20 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Najnowsza super-produkcja MCU, Spider-Man: No Way Home, odnotowuje kolejne sukcesy. Pajączek podczas pierwszego weekendu zainkasował miliony dolarów zysku. Czy Peter Parker pobije Jamesa Bonda?

Trzecia część przygód Człowieka Pająka rozbija bank

Spider-Man: No Way Home zadebiutowało na wielkim ekranie w zeszły piątek. Miniony weekend okazał się dla Marvel Cinematic Universe i Sony bardzo udany. W związku z trwającą pandemią i pojawieniem się wariantu Omicron w Stanach Zjednoczonych zamykane są kolejne ośrodki kultury. Mimo to No Way Home zainkasowało w samym USA około 253 miliony dolarów. Poza krajem, z którego pochodzi Peter Parker, zyski z najnowszej produkcji Marvela przyniosły zysk mniej więcej 334.2 miliona dolarów. Łącznie Spider-Man: No Way Home zarobił w pierwszy weekend ponad pół miliarda, a dokładniej: 587.2 miliona dolarów. Rachunki wykluczają rynek chiński.

Zobacz: Tom Holland nie zamierza dłużej grać Spider-Mana

Wynik, który zanotowała trzecia historia o Pajączku z Tomem Hollandem w roli głównej, jest najwyższym związaną z franczyzą Spidey’ego w historii Sony. Wśród produkcji Marvela No Way Home uplasowało się na końcu podium. Najnowszego Spider-Mana wyprzedzili tylko Avengersi z Civil War na drugim miejscu (257,7 miliona dolarów) oraz Engame na czele (357,1 miliona). Dane dotyczą weekendów sprzedażowych w Stanach Zjednoczonych.

Spider-Man: No Way Home – oficjalny zwiastun super-produkcji Sony i Marvel Cinematic Universe

spider-man no way home tom holland marvel cinematic universe sony
oficjalny plakat filmu

Spider-Man pobije Jamesa Bonda?

Z obecnym tempem Spider-Man: No Way Home ma szansę na zostanie tegorocznym rekordzistą box office. Na chwilę obecną najwyższy wynik sprzedażowy w 2021 roku odnotował ostatni James Bond, tj. Nie czas umierać. Spidey ma jeszcze niecałe dwa tygodnie, by pobić wynik Agenta 007, czyli 733 miliony dolarów.

Oba wyżej wymienione filmy uznaje się za ewenementy w przemyśle filmowym w trakcie pandemii. Tegoroczne produkcje nie zbliżały się nawet do podobnych wyników, mimo szumnych zapowiedzi. Druga odsłona Venoma zarobiła dziewięćdziesiąt milionów. Ostatnie trzy produkcje Marvela również nie zarobiły „nawet” stu milionów. Najlepszy wynik odnotowała Czarna Wdowa z osiemdziesięcioma milionami w pierwszy weekend. Tuż za nią uplasował się Shang-Chi (siedemdziesiąt pięć milionów), a za nowo przedstawionym wojownikiem w MCU znajdują się Eternals z wynikiem gorszym o cztery miliony dolarów.

Eternals – oficjalny zwiastun

Najnowsza super-produkcja MCU, Spider-Man: No Way Home, odnotowuje kolejne sukcesy. Pajączek podczas pierwszego weekendu zainkasował miliony dolarów zysku. Czy Peter Parker pobije Jamesa Bonda? Trzecia część przygód Człowieka Pająka rozbija bank Spider-Man: No Way Home zadebiutowało na wielkim ekranie w zeszły piątek. Miniony weekend okazał się dla Marvel Cinematic Universe i Sony bardzo udany. W […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →