Aleksandra Waćkowska

Sosnowski i Małgorzata Ostrowska na tripie w singlu „HEJ!”


11 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sosnowski z hukiem zatrzaskuje za sobą drzwi i prezentuje ostatni singiel z płyty Tylko się nie denerwuj. Koniecznie zobaczcie jego wspólną podróż z Małgorzatą Ostrowską.

Sosnowski z pierwszą damą polskiej sceny

Pierwszy, całkowicie polskojęzyczny debiut Sosnowskiego, czyli płyta Tylko się nie denerwuj to reinterpretacja dawnego bluesa. Artysta daje tej muzyce nowe życie; tak poprzez jej tworzenie, jak i wykonywanie. Dodatkowo, momentami opakowane w wizualne laurki, zupełnie tak, jak klip do numeru HEJ!. Duet muzyka z Małgorzatą Ostrowską jest żywy i pełen iskrzącej energii.

Kawałek prosto opowiada o miłości pełnej tarć i o pożądaniu, przekraczającym bariery zdrowego rozsądku. I… chyba właśnie ta prostota jest jego największym atutem. Do wyrażenia wielkich uczuć przecież wcale nie trzeba wielkich słów.

„Gram muzykę vintage’ową” – wywiad z Sosnowskim, przeczytaj

Sosnowski w duecie z Małgorzatą Ostrowską - Hej
Facebook/Sosnowski

Sosnowski w nierzeczywistej podróży

Autorką tekstu do utworu HEJ! jest Aleksandra Górecka, natomiast animowany klip stworzyła Aleksandra Waćkowska. Wizualizacja konceptu jest niezwykle sympatyczna, począwszy od nawiązania do Beatlesów, do zatoczenia koła i powrotu do Warszawy. Moje daleko idące skojarzenia, przywiodły mi za to na myśl teledysk Michaela Jacksona do piosenki Leave Me Alone. Może nie w aż tak psychodelicznej odsłonie, ale jednak – jeżeli nie był to planowany follow up, to nieświadoma inspiracja wyszła przednio.

Sosnowski feat. Małgorzata Ostrowska – HEJ

Niesamowicie cieszę się, że Małgorzata Ostrowska zgodziła się tu ze mną zaśpiewać. To jedna z tych piosenek, które powstawały w mojej głowie bardzo długo, a jej głos okazał się dopełnieniem. Teraz ten numer wydaje mi się jeszcze bardziej aktualny. Opowiada już nie tylko o konfliktach w relacji, ale też o złości na to, co aktualnie dzieje się dookoła – a przecież to konflikty potęguje.

– mówi o swoim najnowszym singlu Sosnowski
Sosnowski z Małgorzatą Ostrowską w singlu HEJ!
grafika – Aleksandra Waćkowska

Artysta singlem HEJ! definitywnie zamyka za sobą rozdział z albumem Tylko się nie denerwuj. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Sosnowskiego, muzyka, który igra z bluesem.

Sosnowski z hukiem zatrzaskuje za sobą drzwi i prezentuje ostatni singiel z płyty Tylko się nie denerwuj. Koniecznie zobaczcie jego wspólną podróż z Małgorzatą Ostrowską. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →