fot. Piotr Sobik

The Hand Luggage Studio” – album Sosnowskiego otrzyma specjalne wydanie na winylu


27 września 2021

Podziel się newsem:

Bart Sosnowski odszedł niedawno – 8 września bieżącego roku. Pożegnali go bliscy, artyści, a także fani. Do końca trudno było uwierzyć w tę wieść, a jeszcze trudniej – pogodzić się z nią. Wkrótce ukaże się specjalne wydanie albumu The Hand Luggage Studio – debiutanckiej płyty muzyka.

Artysta, jakiego dotąd nie było

Artysta zadebiutował w 2018 roku i do tej pory nagrał dwie płyty. Wspomniane The Hand Luggage Studio oraz Tylko się nie denerwuj, który to album ukazał się w lutym zeszłego roku. Choć skromna, jego dyskografia i tak świadczy o artystycznej pasji oraz wizji, realizowanej przez bardzo podmiotowe traktowanie muzyki. Sosnowski od początku do końca tworzył opierając się na intuicji, która nie zawiodła go ani na moment. On i ten blues, którego grał – byli najlepszymi przyjaciółmi. Nie da się jego brzmieniu odebrać zrozumienia oraz szaleństwa, takiego, definiującego przywiązanie pokonujące wszelkie trudności. Od fizycznie pękającej struny, po próby zagospodarowania części przestrzeni pod, jak sam Bart to kiedyś określił, muzykę vintage’ową. Próby zresztą bardzo udane, ponieważ ciężką bryłę uczynił lekkim nośnikiem szczęścia – zarówno dla siebie, tego wynikającego z samego tworzenia, jak i dla swych fanów. Którzy niekoniecznie wywodzili się z blues’owych klimatów i którym nie tak blisko było wcale do oldschoole’u.

Przeczytaj: Sosnowski – bluesman na miarę naszych czasów

Sosnowski The Hand Luggage Studio winyl
fot. Wojtek Dobrogojski Fotografia – Fotoszot-y

The Hand Luggage Studio wkrótce na LP

Już wkrótce, 10 grudnia tego roku ukaże się specjalne wydanie The Hand Luggage Studio na winylu. Preorder można zamawiać na stronie mystic.pl. Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany rodzinie Bartka Sosnowskiego, Oli i Leonowi.

Przeczytaj: „Gram muzykę vintage’ową” – wywiad z Sosnowskim

Sosnowski The Hand Luggage Studio winyl
fot. materiały promocyjne

Sosnowski – Deszcz (Official video)

Tracklista albumu

 1. Stealing, Robbing, Naked Swimming
 2. Głową w dół
 3. Prosta piosenka o przemijaniu
 4. Moonshine
 5. Where Do We Go
 6. Na złom
 7. What?
 8. Give Me My Money Back
 9. Graveyard
 10. Gniew
 11. Run On
 12. I Ain’t Going Home
 13. Deszcz

Bart Sosnowski odszedł niedawno – 8 września bieżącego roku. Pożegnali go bliscy, artyści, a także fani. Do końca trudno było uwierzyć w tę wieść, a jeszcze trudniej – pogodzić się z nią. Wkrótce ukaże się specjalne wydanie albumu The Hand Luggage Studio – debiutanckiej płyty muzyka. Artysta, jakiego dotąd nie było Artysta zadebiutował w 2018 […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50  PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →