fot. Adam Burakowski

Sosnowski nie odszedł. Oto „Pył” – pierwszy pośmiertny utwór artysty


08 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sosnowski odszedł niespodziewanie, ale jego muzyka nadal jest z nami. W Internecie ukazał się pierwszy solowy pośmiertny utwór artysty – Pył.

Bart duchem nadal z nami

Dziś mija równe siedem miesięcy od nagłego odejścia Sosnowskiego. 8 kwietnia jest jednocześnie premierą pierwszego pośmiertnego solowego singla artysty. W grudniu 2021 roku ukazało się specjalne, winylowe wydanie debiutanckiej płyty Barta The Hand Luggage Studio. Cały zebrany dochód z płyty trafił do rodziny muzyka. Sosnowski pojawił się również na płycie projektu Polskie Znaki, tworzonego przez Radka Łukasiewicza, Janusza Zdunka i Jarka Ważnego. Krążek niesie dalej tradycje polskich pieśni ludowych, zaś jego główną tematyką jest przemijanie i śmierć. Bart zaśpiewał tam w utworze Cokolwiek w świecie, a wydawnictwo zostało zadedykowane właśnie jemu.

Sprawdź także: Sosnowski – bluesman na miarę naszych czasów

Planowana trzecia płyta Sosnowskiego miała być odreagowaniem lęków i niepokojów, które gromadziły się w nas od jakiegoś czasu. Sytuacja na świecie przewartościowała nam przecież niejedno… Piosenka Pył miała się pojawić publicznie na jesieni 2021 roku, ale żadne z nas nie spodziewało się, że słowa, które wyśpiewuje Bart, nabiorą zupełnie nowego, jeszcze bardziej metafizycznego ładunku. Pył jest o przemijaniu, ale jak to u Sosnowskiego, są w nim też nadzieja, zachwyt i miłość. Bo nie znałam nikogo innego, kto potrafiłby tak kochać i tak cieszyć się życiem jak on.

– mówi Aleksandra Górecka, żona Sosnowskiego i autorka tekstu

Utwór Pył został wyprodukowany przez Mateusza Hulbója. Gościnnie na puzonie zagrał Jarek Ważny.

Dokładnie dzisiaj, 8 kwietnia, mija 7 miesięcy od śmierci Barta Sosnowskiego. Artysta, który odszedł nagle, pozostawił po sobie smutek rodziny i przyjaciół, pustkę w polskim świecie muzycznym, ale też mnóstwo miłości, piosenek i nagrań. Jedną z nich jest pierwszy, pośmiertny singiel Pył, do którego tekst, jak wiele wcześniejszych, napisała jego żona i współproducentka – Ola Górecka. Aktualna sytuacja w Ukrainie sprawiła, że utwór ten zyskał jeszcze szerszy kontekst i nabrał szczególnego znaczenia.

– czytamy w mediach społecznościowych

Teledysk został stworzony przez Aleksandrę Górecką i składa się z klipów Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda NASA.

Sosnowski – Pył, posłuchaj utworu

Sosnowski odszedł niespodziewanie, ale jego muzyka nadal jest z nami. W Internecie ukazał się pierwszy solowy pośmiertny utwór artysty – Pył. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bart duchem nadal […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →