kadr z klipu do piosenki „Ulica mała”

Tinder lepszy niż Uber – Swiernalis i Małgorzata Ostrowska w utworze „Ulica mała”


18 maja 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska stworzyli razem hermetyczny duet w singlu, który powstał w ramach projektu Estrady Poznańskiej. Zobaczcie, jak ścierają się ich muzyczne temperamenty i kto zdominował ten układ sił.

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska – kapryśny duet

Dwa pokolenia spotkały się w studio, co zaowocowało powstaniem numeru, będącego idealnym wyważeniem ich artystycznych usposobień. Ulica mała to projekt i tak trzeba go nazywać, lecz nawet Estrada nie posiada takiej mocy, by sfabrykować chemię między artystami. A w tym utworze aż od niej kipi, każdy gest i spojrzenie w przedziwnym teledysku, każde wyśpiewane słowo jest zaplątane we wzajemnej fascynacji.

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska brzmią razem, co tu dużo kryć – specyficznie. Ich duet wyszedł więc piosenką ciekawej urody. Nie jest zachwycająca, broń Boże; raczej burzy tę ogólną estetykę, każdą wibracją i pojedynczym szeptem. To frenetyczna jazda bez trzymanki, podczas której, ani on, ani ona, nie zapewniają stabilności, ani oparcia. Rozhulane uczucia w towarzystwie dojmującego nienasycenia, rozciągniętego między obojgiem artystów.

Przeczytaj: Swiernalis w NGC 4388 – relacja z koncertu

Swiernalis Małgorzata Ostrowska
Facebook/Małgorzata Ostrowska

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska

Ulica mała od początku przesycona jest pewną dozą niezrozumienia, chociaż nie we wzajemnym stosunku artystów do siebie, a tym, płynącym od otoczenia. Ich światy oczywiście też nie do końca współgrają, lecz tutaj, to pozorne niedopasowanie przekłuto w zaletę. Swiernalis pod butem Małgorzaty Ostrowskiej chodzi, jak w zegarku – pewnie dlatego, że i to zostało rozegrane po partnersku.

Kręcenie klipu do piosenki od samego początku było niezłym odlotem. Już pierwsze wyjście na Stary Rynek, w stylizacjach zrobionych przez Mateusza Kołtunowicza było niezłą przygodą. Dwoje ludzi kompletnie nieprzystających do codziennego, szarego świata – tak się czuliśmy i tak wyglądaliśmy. O tym też jest piosenka – o tęsknocie za innym światem, o niespełnieniu, o oczekiwaniach większych niż codzienny świat może zaoferować. Pomysł na pokazanie tego w takim obrazku początkowo trochę szokował, ale w efekcie okazał się bardzo trafny i czytelny. To była szalona zabawa i inspirujące spotkanie artystyczne dwóch innych pokoleń i innych światów

– powiedziała Małgorzata Ostrowska

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska – Ulica mała

Pokręcony klip do singla wyreżyserował Michał Pańszczyk z THEDREAMS studio, a w roli operatora sprawdził się Marcin Grzęda, który już wielokrotnie współpracował z Pawłem Swiernalisem.

Swiernalis – Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Artysta latem wystąpi na festiwal w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Swiernalis i Małgorzata Ostrowska stworzyli razem hermetyczny duet w singlu, który powstał w ramach projektu Estrady Poznańskiej. Zobaczcie, jak ścierają się ich muzyczne temperamenty i kto zdominował ten układ sił. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →