Skubas zapowiada nową płytę. Jest pierwszy singiel – “Szklane Miesiące”


04 października 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Po 5 latach od wydania ostatniej płyty, Skubas zapowiada nowe wydawnictwo. Płyta ukaże się w 2020 roku, ale możemy już posłuchać pierwszego singla – Szklane Miesiące.

Skubas to pochodzący z Lublina wokalista, gitarzysta i kompozytor. Swoją karierę rozpoczynał grając na gitarze w różnych lubelskich zespołach. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą debiutanckiego albumu Wilczełyko, który ukazał się w 2012 roku, nakładem wytwórni Kayax. Jego ostatni album – Brzask wyszedł w 2014 roku. Współpracował z takimi twórcami jak: Smolik, Novika, Rasmentalism, Fisz Emade Tworzywo czy Mikromusic.

Artysta w swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Skubas – Szklane miesiące

Dziś w sieci pojawił się nowy utwór – Szklane Miesiące, który jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącej, trzeciej płyty Skubasa.

Przychodzi w życiu taki moment, kiedy dobrze jest rozliczyć się z pewnymi sprawami. Oddzielić przeszłość grubą kreską i zrobić miejsce na nowe. Przebudzić się do życia i wpuścić do niego trochę więcej światła. Tym właśnie są dla mnie „Szklane Miesiące”. Z jednej strony jest to ballada o tęsknocie za dziecięcą niewinnością. Z drugiej – pożegnanie z nieco mrocznym okresem w moim życiu. To utwór o zerwaniu niszczących, toksycznych relacji, które nie wnoszą do życia nic poza złudzeniem. Oddaję Wam moją najnowszą piosenkę. Jest to bardzo osobisty utwór. Już wiecie, co znaczy dla mnie. Od teraz każdy z Was będzie mógł mu nadać własne, tylko dla siebie zrozumiałe znaczenie.

Nowa płyta Skubasa ukaże się w 2020 roku. Wcześniej, bo w listopadzie artysta wyruszy w trasę koncertową, podczas której przypomni swoje najważniejsze piosenki oraz przedpremierowo zagra kilka utworów z nadchodzącej, jeszcze niewydanej płyty. Sprawdźcie, gdzie będzie można zobaczyć go na żywo:

Skubas – trasa koncertowa

02.11 Warszawa, Klub Spatif
03.11 Bielsko-Biała, Klub Miasto
14.11 Poznań, Scena na Piętrze
16.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
17.11 Bydgoszcz, Klub Kuźnia
22.11 Katowice, Kinoteatr Rialto
23.11 Lublin, Studio koncertowe Radia Lublin
27.11 Kraków, Kino Kijów
30.11 Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury

skubas- trasa koncertowa

Po 5 latach od wydania ostatniej płyty, Skubas zapowiada nowe wydawnictwo. Płyta ukaże się w 2020 roku, ale możemy już posłuchać pierwszego singla – Szklane Miesiące. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →