fot. materiały promocyjne

Skrillex, Missy Elliott i Mr. Oizo w jednym numerze. „Ratata” to bardzo ciekawe połączenie


17 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Skrillex wrócił, wydając właśnie pierwszą pełnowymiarową płytę od… 2014 roku. Zaledwie drugą w swojej karierze. Na Quest for Fire znalazło się dużo ciekawych gości.

Krytycy już chwalą

Na nowym albumie „króla dubstepu” pojawiają się m.in. Four Tet, Fred Again, Swae Lee czy Pete Wentz z Fall Out Boy. Do tej pory poznaliśmy już piosenki Way Back, Real Spring oraz Don’t Get Too Close. Krytycy już chwalą eklektyzm gatunkowy płyty, jej przebojowy potencjał i zręczne żonglowanie nostalgicznymi elementami, które kochają fani elektroniki.

Zapowiedź i DJ set w piwnicy

Fani Skrillexa pierwszy raz dowiedzieli się, że muzyk szykuje coś nowego na początku tego roku. 1 stycznia zamieścił w swoich mediach społecznościowych teaser QFF/DGTC 23, potem zaczął wrzucać kolejne single, a 11 lutego oficjalnie ogłosił datę wydania Quest for Fire. Przy okazji na YouTube pojawił się DJ set wypełniony nową muzyką, który został nagrany w piwnicy Skrillexa. Polecamy obejrzeć, podobnie, jak zrobiło to już ponad milion osób:

Gość od Flat Beat i Opony

Ratata to druga piosenka na płycie, która właśnie ujrzała światło dzienne jako singiel. Nie tylko brzmi ona ciekawie, ale są na niej też interesujący goście. Melodia elektronicznego motywu przewodniego ma w sobie coś z wczesnego Prodigy, ale też z francuskiej elektroniki. To zasługa Mr. Oizo – francuskiego DJ-a, producenta, a ostatnio przede wszystkim reżysera filmowego. Człowiek, który prawie 25 lat temu wymyślił jeden z najbardziej wpadających w ucho utworów w historii elektroniki, Flat Beat (z charakterystycznym kukiełkowym Flat Erikiem, który trafił potem do reklamy jeansów), ostatnio pod swoim prawdziwym nazwiskiem – Quentin Dupieux – kręci nie tylko teledyski, ale i kultowe w niektórych środowiskach dziwaczne filmy. Wystarczy wspomnieć tytuły Opona i Deerskin. Nie ucieka jednak od muzyki – w zeszłym roku Mr. Oizo, wspólnie z Francesco Barbaglią (znanym także jako Phra), wydał ciekawą płytę VOILÀ.

Missy na wokalu

Utwór Ratata oparty jest też w dużej mierze na piosence Missy Elliott Work It, który znalazł się na jej wyprodukowanym przez Timbalanda albumie Under Construction z 2022 roku. Poniżej posłuchać możecie oryginalnej wersji utworu:

Skrillex wrócił, wydając właśnie pierwszą pełnowymiarową płytę od… 2014 roku. Zaledwie drugą w swojej karierze. Na Quest for Fire znalazło się dużo ciekawych gości. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Krytycy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →