Kadr z teledysku "Bocianie gniazda"

Skorup rozpoczyna promocję nowego albumu. Mamy pierwszy kawałek


15 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na kanale MaxFloRec pojawił się tytułowy numer z nadchodzącego krążka Skorupa – Bocianie Gniazda. Wraz z premierą piosenki ruszyła przedsprzedaż płyty. Sprawdź!

Skorup x Abradab x Jazz Gang Beatz – Bocianie gniazda | BOCIANIE GNIAZDA EP

Nowa płyta Skorupa

BOCIANIE GNIAZDA EP w preoderze zamówicie w tym miejscu. Premiera krążka jest datowana na 8 lipca.

Skorup wraz z duetem producenckim Jazz Gang Beatz skrzyżowali swoje pomysły, co poskutkowało stworzeniem kilku luźnych numerów. Złożyły się one na krótkogrający krążek zatytułowany Bocianie gniazda EP. Jest to pierwsze muzyczne przecięcie się tych artystów, które zaowocowało krążkiem. Tak początek tej kooperacji wspomina sam Skorup:

Z Maćkiem Mazurkiem z Jazz Gang Beatz spotkaliśmy się przy okazji koncertu, promującego mój poprzedni krążek − Naturalnego satelitę − który graliśmy razem z Młodym. Maciek zaoferował, że gdybym szukał saksofonisty, to jest chętny pograć. Ponadto tworzy też beaty wspólnie z Łukaszem Ciesiołkiewiczem, który gra również na wibrafonie. Po pewnym czasie Maciek podesłał szkic utworu, który bardzo mi się spodobał i tak powstał utwór Ma bęc, a chwilę później pomysł na całą EP-kę.

Do udziału w nagraniach krążka zostali zaproszeni i dołożyli do niego gościnne zwrotki Jarecki (Tam, gdzie wszystko jest) i Abradab (Bocianie gniazda). Materiał zarejestrowano w Chachapoya Studio (oprócz gościnnych zwrotek: Jarecki w Kurnik Studio, Abradab we własnym studio) a za jego miks i master odpowiadają Skorup i duet Jazz Gang Beatz.

Po nagraniu 7 utworów podesłałem je Kamilowi Bartoszowi, który tworzył bardzo udane oprawy graficzne moich poprzednich płyt. I tym razem zaproponował bardzo ciekawy szkic, który wyraźnie nawiązywał do utworu Bocianie gniazda. Tak też dzięki Kamilowi nazwaliśmy finalnie nasz nowy projekt − komentuje Skorup.

Dochód z przedsprzedaży krążka przeznaczony zostanie na wsparcie zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Cała Naprzód. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup zestawów opatrunkowych dla szpitali w Ukrainie.

– czytami w opisie wydawnictwa
Bocianie gniazda EP, okładka albumu, MaxFloRec 2022

Przeczytaj także: Albo „Teraz”, albo nigdy. Majkel Buszu z nowym singlem

Na kanale MaxFloRec pojawił się tytułowy numer z nadchodzącego krążka Skorupa – Bocianie Gniazda. Wraz z premierą piosenki ruszyła przedsprzedaż płyty. Sprawdź! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Skorup x […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →