Sevdaliza zagra koncert w Warszawie


18 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Sevdaliza to artystka, która tworzy muzykę nie tylko autorską, ale również oryginalną. Niedawno wydała długo oczekiwaną płytę Shabrang, a 25 kwietnia 2021 roku z nowym materiałem wystąpi w warszawskiej Stodole.

Sevdaliza – artystka, której potrzebujemy

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Sevdalizie, to radzimy prędko nadrobić jej dyskografię przed zbliżającym się koncertem w Warszawie. Artystka o irańskich korzeniach w swojej twórczości w wyważony sposób miesza wpływy tamtejszej kultury ze świetnie przyjętymi tropami zachodniego rynku. Tak oto powstaje muzyka nieprzeciętna i w pewien nieoczywisty sposób elektryzująca. Sevdaliza odnalazła receptę na połączenie prowokacji i skromnego wycofania, jest zmysłowa i drapieżna, a pomimo tego, udało jej się uzyskać ciepłe, wręcz troskliwe brzmienie.

Sevdaliza
fot.  Zahra Reijs

Sevdaliza – wyciek emocji

Po kilku latach ciszy, artystka wraca – i wraca silniejsza. Album Shabrang to niejako kontynuacja muzycznej opowieści z jej pierwszego krążka ISON, jednak znacznie dosadniejsza i… odważniejsza? Tak w warstwie lirycznej, jak i dźwiękowej, mamy tu pod dostatkiem Sevdalizy, a zatem brzmieniowego koktajlu, mieszania skrzypków z elektroniką czy trip-hiphopu z R&B oraz dotykających do żywego tekstów. Na Shabrang pada wiele ważnych słów – dopóki tej płyty nie było, nie miałam pojęcia, jak bardzo jest ona potrzebna. Nie przedłużając: zapraszam na chwilę muzycznej degustacji.

Sevdaliza – Habibi

Sevdaliza – jej własna biblia

Koncert promujący najnowsze wydawnictwo artystki Shabrang zapowiada się jako występ, podczas którego emocje zdecydowanie zwyciężą nad rozsądkiem. Z oszczędnej narracji uczucia potrafią kipieć najsilniej, co udowodniła Sevdaliza, grając na podatnych strunach minimalizmu.

Ten album mówi o tym, że esencją wszystkiego jest dla mnie miłość. To głęboki list do siebie, moja własna biblia, którą musiałam napisać, aby zaufać i uwierzyć w życie. Zaufać samej sobie i swojemu charakterowi jako istoty ludzkiej – mówi Sevdaliza

Sevdaliza - Shabrang
Sevdaliza – okładka albumu Shabrang

Sevdaliza, 25 kwietnia, Warszawa – bilety

Sevdaliza wystąpi w Warszawie już 25 kwietnia przyszłego roku. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

zdjęcie główne: fot. Tré Koch/Early Morning Riot

Sevdaliza to artystka, która tworzy muzykę nie tylko autorską, ale również oryginalną. Niedawno wydała długo oczekiwaną płytę Shabrang, a 25 kwietnia 2021 roku z nowym materiałem wystąpi w warszawskiej Stodole. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →