fot. SkyShowtime

Kolejny serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Tym razem chodzi o „Wzgórze psów

Obserwuj nas na instagramie:

Reżyserem i współautorem scenariusza Wzgórza psów będzie Piotr Domalewski, reżyser Cichej nocy i Hiacyntu.

Serial za serialem

Wygląda na to, że król streamingów wśród polskich pisarzy jest jeden. Kilka lat temu wyszedł współtworzony przez Jakuba Żulczyka Belfer, a niedługo potem niemal wszyscy zachwycali się zrealizowaną dla HBO ekranizacją Ślepnąc od świateł. Niedawno natomiast w SkyShowtime premierę miała Warszawianka z Borysem Szycem według scenariusza Jakuba Żulczyka. Wiosną pojawiła się też informacja na temat ekranizacji kolejnej powieści Żulczyka, czyli „antykryminalnej” Informacji zwrotnej. Miniserial ma ukazać się w drugiej połowie roku na Netfliksie. Ale to nie koniec.

Prowincja i wymierzanie sprawiedliwości

Netflix i Jakub Żulczyk właśnie poinformowali, że na ekrany trafi również thriller Wzgórze psów. Powieść ukazała się wiosna 2017 roku, a jej akcja „działa się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności” – jak można przeczytać na stronie wydawcy. Wzgórze…, które otrzymało nagrodę Książka Roku Magazynu Literackiego KSIĄŻKI, opowiada o krzywdzie, karaniu za zło oraz pyta o „granicę moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości”. Poniżej odsłuchać można bezpłatnego fragmentu audiobooka udostępnionego przez Audiotekę (czyta Jakub Wieczorek):

Książka o lękach i nadziejach

Reżyserem serialu Wzgórze psów i współautorem scenariusza jest Piotr Domalewski (Cicha noc, Hiacynt), a producentką Izabela Łopuch, która pracowała już z Żulczykiem przy wspomnianych serialach Ślepnąc od świateł dla i Warszawianka.

„Wzgórze Psów” to książka o świecie, z którego podchodzę. O lękach i nadziejach, z którymi sam mierzyłem się przez wiele lat. Od kilku lat czytelnicy dopytują się o jej ekranizację. Fakt, że w końcu ją dostaną, czyni mnie zwyczajnie szczęśliwym

– powiedział Jakub Żulczyk.

Reżyserem i współautorem scenariusza Wzgórza psów będzie Piotr Domalewski, reżyser Cichej nocy i Hiacyntu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Serial za serialem Wygląda na to, że […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →