Fotorzepa / Jakub Ostałowski

Jakub Żulczyk między aferami pisze książki. „Informacja zwrotna” ukaże się już wkrótce


29 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

O Jakubie Żulczyku w mediach było ostatnio głośniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pisarz zamyka etap tamtej afery zapowiedzią swojej nowej książki. Premiera antykryminału Informacja zwrotna już w maju.

Jakub Żulczyk – kreator trendów

Nie tak dawno wybuchnął olbrzymi skandal, którym przez jakiś czas żyła cała Polska, a i w międzynarodowej prasie i serwisach internetowych znalazły się wzmianki o tym, jak to polski pisarz został pozwany za nazwanie prezydenta debilem. Jakub Żulczyk, bo o nim mowa o pozwie dowiedział się przypadkiem, z czasopisma. Komizm tej sytuacji jest przeogromny, zważywszy na wolność słowa, o jaką postuluje prawica, przyzwalając choćby na nazywanie osób LGBT tęczową zarazą. Dość zabawny jest też fakt, że wypłynięcie owej sprawy, było jak dolanie oliwy do ognia. Wiele osób zaczęło solidarnie publikować wpisy potwierdzające słowa pisarza. No i na Twitterze zauważalnie trendował hasztag #andrzejdudajestdebilem.

Jakub Żulczyk napisał nową książkę

I tak, pisarz solidnie zaskoczył swoich fanów, ponieważ właśnie dziś opublikował na swoim Facebook wpis, w którym ogłasza, że… wkrótce wyda nową powieść.

Afery aferami, ale napisałem książkę.

– Jakub Żulczyk

Pisarz opublikował długi wpis, który uchyla rąbka tajemnicy przed wszystkimi, którzy oczekują jego kolejnej powieści.

To powieść o facecie, który nazywa się Marcin Kania i który zgubił swojego syna. A tak naprawdę, zgubił wszystko. W pewnym sensie, jest to (anty)kryminał. W sensie mamy tajemnicę, i zagadkę. Ale – być może – właściwą tajemnicą wcale nie jest odpowiedź na pytanie, co się stało. Może to nigdy nie jest żadna tajemnica. Jest to też książka o piciu alkoholu. Moim zdaniem zupełnie inna, niż wszystkie książki o piciu alkoholu, które przedtem ukazały się w Polsce. Mam różne doświadczenia w tej kwestii – wiedzą to chociażby ci, którzy słuchają naszego podcastu „Co ćpać po odwyku” – i nie zawahałem się ich użyć. Tak w ogóle, to jestem z tej książki zadowolony. Nawet bardzo. Nie mogę się doczekać, aż ją przeczytacie.

– czytamy na fanpage’u
Jakub Żulczyk Informacja zwrotna
projekt okładki – Proste Kreski i Piotr Wojtaszek/MyRepublic.

Jakub Żulczyk – „Informacja zwrotna” – kiedy premiera?

Pisarz zapowiedział już oficjalną datę premiery swojej najnowszej powieści. Informacja zwrotna ukaże się 19 maja. Już teraz zaś można zamówić egzemplarz z autografem Jakuba Żulczyka bezpośrednio z księgarni Świat Książki

O Jakubie Żulczyku w mediach było ostatnio głośniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pisarz zamyka etap tamtej afery zapowiedzią swojej nowej książki. Premiera antykryminału Informacja zwrotna już w maju. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →