Jakub Żulczyk robi serial z HBO! Sześć dni z życia dilera kokainy


07 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

HBO Poland szykuje swój pierwszy miniserial oparty na książce Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł! Serial opowie o warszawskim dilerze kokainy.

Prace nad adaptacją książki Ślepnąc od świateł trwały dwa lata. Zdjęcia mają ruszyć już w przyszłym tygodniu. Sześcioodcinkowy serial wyreżyseruje Krzysztof Skonieczny, znany z filmu Hardkor Disko.

– Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem. Ale chcemy również, żeby Ślepnąc od świateł było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę – napisała w oświadczeniu Izabela Łopuch z HBO Poland.

HBO Poland pracuje w tym sezonie aż nad trzema produkcjami serialowymi – drugim sezonem Paktu, nowym sezonem Watahy oraz serialem na podstawie książki Żulczyka. Stacja mówi, że te trzy produkcje to prezent dla widzów na 20. urodziny HBO w Polsce. Tymczasem serial kryminalny Belfer na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka i Moniki Powalisz, od 2 października emituje Canal+.

Sprawdź także:
Dorzynanie nostalgii. Najlepsze i najgorsze seriale 2016 (jak dotąd)

HBO Poland szykuje swój pierwszy miniserial oparty na książce Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł! Serial opowie o warszawskim dilerze kokainy. Prace nad adaptacją książki Ślepnąc od świateł trwały dwa lata. Zdjęcia mają ruszyć już w przyszłym tygodniu. Sześcioodcinkowy serial wyreżyseruje Krzysztof Skonieczny, znany z filmu Hardkor Disko. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →