HBO zapowiada nowy serial na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka


14 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Ruszyły prace nad nowym polskim serialem produkcji HBO. Za reżyserię odpowiada Jacek Borcuch, a w roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Sprawdźcie, o czym będzie Warszawianka.

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi produkcji, Warszawianka opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Warszawianka – powstaje nowy polski serial produkcji HBO

Oprócz Borysa Szyca, który wcieli się w główną rolę, w serialu zobaczymy także: Zofię Wichłacz, Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwig Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasz Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz oraz Milenę Goździelę. Serial reżyseruje Jacek Borcuch, na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznanski.

Warszawianka to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy. Jej bohatera poznajemy w jego czterdzieste urodziny. Chyba trudno o cięższy moment w życiu człowieka. Za nim najlepsze, przed nim niewiadoma; czas puka do drzwi, dopominając się o zaciągnięty kredyt.

– Jakub Żulczyk

Warszawianka to obraz pokolenia dzisiejszych 30-40-latków, ludzi wykształconych, niepodatnych na tanią ideologię. Pierwszego pokolenia, które tak naprawdę próbuje żyć dokładnie tak jak chce, poza obyczajem, poza tradycją przodków, poza wszelkimi normami ustanowionymi wcześniej. Obraz ten nie jest świetlany, jest smutny. Mimo iż na wierzchu wydaje się zabawny i poukładany.

– Jacek Borcuch
Warszawianka HBO

Prace nad serialem dopiero ruszyły, nie wiadomo jeszcze, kiedy Warszawianka trafi na HBO.

Ruszyły prace nad nowym polskim serialem produkcji HBO. Za reżyserię odpowiada Jacek Borcuch, a w roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Sprawdźcie, o czym będzie Warszawianka. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →